Kierowca i obowiązkowy alkomat
Źródło: policja

Samochód wyposażony w obowiązkowy alkomat? Nietrzeźwy kierowca nie pojedzie. Rewolucja na horyzoncie

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Sierpnia 2020

Liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców jest po prostu zatrważająca. Liczba ofiar również jest dramatycznie wysoka. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że wyeliminowanie tego problemu, spowodowałby zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Już wkrótce pomysł może zmienić się w konkretny projekt.

Kierowco przygotuj się na prawdziwą rewolucję. Samochód wyposażony w obowiązkowy alkomat? Ciekawy pomysł na horyzoncie.

Każdy z nas bardzo dobrze wie, jak bardzo niebezpieczni na drodze są pijani kierowcy. Stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Na bardzo ciekawy pomysł wpadli Rosjanie. Rozważają oni rozszerzenie listy obowiązkowego wyposażenia o specjalne alkomaty. Mają one uniemożliwiać uruchomienie auta osobom nietrzeźwym.

Ten niezwykle ciekawy projekt ma być rozważany przez rosyjskie Ministerstwo Przemysłu. Oficjalny projekt miałby być zaprezentowany do końca tego roku, wynika z informacji opublikowanych przez dziennik „Kommiersant”, na które powołuje się Reuters.

Wideo - Koszmarny wypadek. Po tym zderzeniu Tesla Model X dosłownie wystrzeliła w powietrzeWideo - Koszmarny wypadek. Po tym zderzeniu Tesla Model X dosłownie wystrzeliła w powietrzeCzytaj dalej

Ministerstwo nie ustosunkowało się do tych doniesień. Nie od dziś wiadomo, że Rosja usilnie stara się poprawić stan bezpieczeństwa na swoich drogach. W zeszłym, 2019 roku na tamtejszych drogach zginęło aż 17 tysięcy osób. W większości przypadków sprawcami byli pijani kierowcy.

Zobacz także:

1. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle

2. Kierowco, uważaj. Nowa metoda złodziei samochodów. Czy można się przed nią obronić?

3. Koszmarny wypadek. Ten kierowca zbyt dosłownie wziął słowa na rondzie prosto

4. Kobieta wjechała Nissanem do rzeki. „Wszystko przez gorące pierogi”

5. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

Następny artykuł