ZDrogi.pl
Kierowca śmieci

Nadleśnictwo Kolbudy, Lasy Państwowe

Kierowca passata przekroczył wszelkie granice. Spotkała go dotkliwa kara - Wideo

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Ochrona naszej planety jest bardzo ważną rzeczą i każdy z nas powinien być żywo zainteresowany losem otaczającego nas środowiska naturalnego. Niestety, ale w dalszym ciągu możemy zaobserwować kuriozalne incydenty, które mają miejsce w polskich lasach. Antybohater poniższego nagrania przyjechał do lasu tylko po to, by wyrzucić tu swoje śmieci.

Problem z osobami regularnie zaśmiecającymi polskie lasy jest bardzo poważny i jest obecny od bardzo dawna. Niestety, ale nieodpowiedzialne zachowanie niektórych obywateli w bardzo niekorzystny sposób wpływa na kondycję naszej planety, bezpośrednio oddziałując na polskie lasy.

Każdego roku, Lasy Państwowe wydają szokująca kwotę na sprzątanie terenów leśnych. Mowa o nawet 20 milionach złotych, które obrazują skalę problemu. Warto podkreślić, że z polskich lasów wywożone jest około 115 tys. m3 odpadów.

Kuriozalne nagranie powiązanie z powyższym problemem zostało opublikowane przez Nadleśnictwo Kolbudy. Przedstawia ono sytuację, która zdarzyła się w jednym z okolicznych lasów.

wyscigi-uliczne-21-latek

USA. Śmiertelnie potrącił młodą matkę z dzieckiem, porażająca reakcja na wyrok sądu - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Pewien mężczyzna pozostawia swoje śmieci w środku lasu, a następnie odjeżdża z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, został przykładnie ukarany.

Odział Nadleśnictwa w Kolbudach, podkreśla że w samym 2020 roku przeznaczyło około 200 tysięcy na walkę z nieczystościami pozostawionymi w lasach. Jak można przeczytać na jednym z postów na facebooku, sprawca został surowo ukarany.

Kierowca passata został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Autorzy wideo podkreślają, że jego karygodne zachowanie powinno być również powodem do wstydu.

Publikujemy poniższy materiał w głównej mierze ku przestrodze. Mamy nadzieję, że pokaże od niektórym osobom, że zaśmiecanie terenów leśnych jest powiązane z poważnymi konsekwencjami.

O ewentualnych skutkach nieprzemyślanego wyrzucania śmieci informuje Art.  162. Kodeksu wykroczeń.

Art.  162.  [Zanieczyszczenie lasu]§  1. Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las,

podlega karze grzywny albo karze nagany.

§  2. Jeżeli czyn sprawcy polega na zakopywaniu, zatapianiu, odprowadzaniu do gruntu w lasach lub w inny sposób składowaniu w lesie odpadów, sprawca

podlega karze aresztu albo grzywny.

§  3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec nawiązkę, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się nawiązkę - do wysokości równej kosztom rekultywacji gleby, oczyszczenia wody, wydobycia, wykopania, usunięcia z lasu, a także zniszczenia lub neutralizacji odpadów.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl















Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >