Kierowca wjechał w urząd Berlina
Źródło: Twitter: @TomaszLejman

Kierowca Volkswagena wjechał w bramę urzędu kanclerskiego w Berlinie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Listopada 2020

Kierowca Volkswagena Golfa wjechał w bramę urzędu kanclerskiego. Został zatrzymany - Policja bada teraz okoliczności oraz motywy zdarzenia. Nikt nie ucierpiał. Na aucie mężczyzny wymalowane zostały hasła ruchu antyglobalizacyjnego.

Berlińska policja poinformowała na Twitterze o zatrzymaniu kierowcy, który w środę wjechał w bramę urzędu kanclerskiego w stolicy Niemiec.

Aktualnie prowadzone jest śledztwo, czy kierowca zrobił to celowo - choć oceniając napisy na aucie trudno zakładać, aby było inaczej.

Kierowca mógł mieć w czasie zdarzenia problemy psychiczne - poinformowała policja. Mężczyzna przebywa w areszcie policyjnym i został przesłuchany.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Kierowca mógł mieć problemy psychiczne

- Badamy motywy jego działania - czy działał w związku ze swoim stanem psychicznym, czy coś innego go do tego zmusiło - powiedział w środę 25 listopada rzecznik policji przed budynkiem urzędu kanclerskiego.

Zdaniem policji incydent nie był atakiem ekstremistów.

Samochód miał po obu stronach napisy o treści antyglobalistycznej - „Powstrzymać politykę globalizacji” z jednej strony oraz „Wy przeklęci mordercy dzieci i starszych ludzi” z drugiej.

Ani kanclerz Angela Merkel, członkowie jej gabinetu ani inne osoby pracujące w urzędzie nie były zagrożone w związku z incydentem przy bramie.

Kierowca został zatrzymany. Nikt nie ucierpiał

Nie jest jasne, czy szefowa rządu przebywała w urzędzie kanclerskim w chwili zdarzenia.

Uderzenie w bramę skutkowało jedynie wygięciem kilku prętów ogrodzenia. Doszło do zniszczenia mienia na niedużą skalę.

Straż pożarna usunęła sprzed bramy samochód, który miał tablicę rejestracyjną miasta Lippe na północnym zachodzie kraju.

We wtorek Merkel i premierzy niemieckich krajów związkowych wstępnie ustalili zalecenia epidemiczne na nadchodzące tygodnie, a w kraju od miesięcy dochodzi do kolejnych protestów przeciw polityce rządu w obliczu epidemii.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł