Kierowca zatrzymany na ulicy Puławskiej
Źródło: https://warszawa.wikia.org/

Pijany kierowca i 18-letni diler zatrzymani na ulicy Puławskiej

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Listopada 2020

Kierowca pod wpływem alkoholu i bez uprawnień został zatrzymany przez policjantów w okolicach ulicy Puławskiej. Jak się okazało, był to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Funkcjonariusze byli zaskoczeni zawartością pojazdu.

Do zatrzymania doszło 24 listopada po godzinie 21. Ursynowscy policjanci w trakcie patrolowania okolic ul. Puławskiej zatrzymali Seata, którego kierowca oraz pasażer nerwowo zareagowali na widok radiowozu.

Gdy funkcjonariusze zbliżyli się do pojazdu, natychmiast poczuli zapach marihuany. Dodatkowo od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Kierowca wypił kilka piw, ale czuł się dobrze

30-letni kierowca przyznał się policjantom, że wypił wcześniej kilka piw, ale ponieważ czuł się dobrze, wsiadł za kierownicę... mimo że nie miał prawa jazdy.

Mundurowi postanowili przeszukać Seata w celu zlokalizowania źródła zapachu marihuany. Okazało się, że 18-letni pasażer miał przy sobie około 100 gramów środków odurzających. Oprócz konopi funkcjonariusze znaleźli również twardsze narkotyki.

Kierowca zatrzymany - w aucie znaleziono narkotyki

18-latek przyznał się, że ma przy sobie trochę narkotyków. Po czym wyjął z kieszeni 15 foliowych zawiniątek z porcjami marihuany i amfetaminy. Dodatkowo za siedzeniem kierowcy, pod nogami pasażera, policjanci znaleźli dwa plastikowe pudełka, w których znajdowało się ponad 50 gramów nielegalnego suszu i około 35 gramów mefedronu.

Kierowca i pasażer trafili na "dołek"

Pasażer przyznał, że wszystkie znalezione substancje psychoaktywne należą do niego. Mężczyźni trafili na komendę. 18-latek nie chciał powiedzieć, skąd ma takie ilości narkotyków.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 30-latkowi za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Młodszy z zatrzymanych za posiadanie środków odurzających może przesiedzieć w więzieniu nawet 3 lata.

Wobec 18-latka zastosowano policyjny dozór. Musi meldować się na komisariacie 4 razy w tygodniu.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł