Kierowca BMW miał przy sobie narkotyki
Źródło: Materiały Policyjne

Policjanci z Żar zatrzymali kierowcę BMW. Nie miał prawka, ale miał co innego

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Grudnia 2020

Kierowca BMW w Żarach Wielkich nie zatrzymał się do kontroli drogowej - zamiast tego wybrał ucieczkę. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Grozi mu kilka lat więzienia. Jak się okazało - 28-latek miał przy sobie narkotyki, nie miał prawa jazdy i, najprawdopodobniej, prowadził pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z Żar (woj.lubuskie) po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się potem okazało, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem i posiadał narkotyki.

Kierowca BMW usłyszał zarzuty. Grozi mu kilka lat

28-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty - poinformowała w piątek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia, a za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających do dwóch.

Do pościgu doszło we wtorek (15 grudnia). Policjanci kryminalni podczas służby wytypowali do kontroli drogowej w Żarkach Wielkich BMW. Jego kierowca zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe i, zamiast się zatrzymać, odjechał z dużą prędkością.

W jednej z miejscowości, wjeżdżając na drogę brukowaną, kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się na bok i zatrzymał na kołach. Wówczas mężczyzna wysiadł z samochodu i rozpoczął pieszą ucieczkę w kierunku pobliskiego lasu. W ślad za nim w pościg ruszyli policjanci, którzy po krótkiej pogoni go zatrzymali.

Gigantyczna tragedia w drodze do McDonalds. 14-latka straciła życie w przerażających okolicznościachGigantyczna tragedia w drodze do McDonalds. 14-latka straciła życie w przerażających okolicznościachCzytaj dalej

Przy mężczyźnie i w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli narkotyki - wstępnie ustalono, że była to metaamfetamina i amfetaminę. Zachowanie 28-latka wskazywało, że sam może być pod ich działaniem. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań.
Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu żarskiego nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Coś jest w tych BMW.

Niedawno policjanci z Bemowskiego patrolu zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn siedzących w zaparkowanym BMW. Podejrzani nerwowo rozglądali się dookoła i byli wyraźnie zestresowani widokiem funkcjonariuszy. Mundurowi postanowili się im bliżej przyjrzeć.

Policjanci z Bemowskiej patrolówki posłuchali intuicji. Ich uwagę zwróciło zaparkowane BMW, w których siedziało dwóch wyraźnie zdenerwowanych mężczyzn. Jak się okazało, mieli oni powód do niepokoju. Funkcjonariusze znaleźli przy nich sporo gotówki. Szybko wyszło na jaw, skąd ją mają.

W aucie znajdowały się substancje psychotropowe i środki odurzające oraz waga elektroniczna służąca do porcjowania narkotyków. Mężczyźni mieli też przy sobie ponad 12 tysięcy złotych w gotówce.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu oraz usłyszeli poważne zarzuty. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł