Kierowca stracił prawo jazdy w 10 minut
Źródło: Policja.pl

Kierowca zgarnął 25 punktów karnych w 10 minut + 1000 zł mandatu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Września 2020

Kierowca równie szybko jak jechał, stracił prawo jazdy. Wystarczyło 10 minut, aby pożegnać się z uprawnieniami i tysiącem złotych. Policjanci zatrzymali 47-latka w volkswagenie Passacie, który drastycznie złamał przepisy.

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali w czwartek 17 września kierowcę, który jechał z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna przy okazji popełnił też dwa inne poważne wykroczenia.

W sumie, w trakcie 10 minut, uzbierał 25 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości tysiąca zł.

Kierowca pożegnał się z prawem jazdy w ekspresowym tempie.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Kierowca oczywiście stracił również prawo jazdy.

Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze poinformowała, że policjanci zatrzymali kierowcę Volkswagena Passata na Szosie Kisielińskiej. Mężczyzna nie tylko jechał zbyt szybko, ale wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych.

- Kiedy policjanci zatrzymali Volkswagena, okazało się, że kieruje nim 47-letni zielonogórzanin, który „spieszył się do pracy". Samo słowo przepraszam w tej sytuacji to zbyt mało - dodała policjantka.

47-latek będzie musiał zapłacić tysiąc zł mandatu i otrzymał 25 punktów karnych - po 10 za prędkość i wyprzedzanie na pasach oraz dodatkowe pięć za wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

Wystarczył jeden przejazd, aby przekroczyć dozwoloną liczbę 24 punktów i stracił prawo jazdy.

- Mimo że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, w naszym powiecie nie ma tygodnia, żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niestety część ukaranych w ten sposób osób decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień - dodała Barska.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł