Kierowca anglika doprowadził do wypadku
Źródło: Materiały Policyjne

Jechał "anglikiem" i doprowadził do czołowego zdarzenia. Cud, że żyje

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Grudnia 2020

Kierowca Audi z kierownicą po prawej stronie doprowadził do czołowego zderzenia z osobową Hondą. Mężczyzna próbował wyprzedzić inny pojazd. Kierowcy samochodów zawdzięczają życie nowoczesnym konstrukcjom aut, ale musieli zostać przetransportowani do szpitala.

Od sierpnia 2015 roku w Polsce można legalnie zarejestrować tzw. "anglika" czyli samochód z kierownicą po prawej stronie. Wielu zapowiadało wówczas, że przez kraj przetoczy się fala wypadków spowodowanych przez kierowców pojazdów nieprzystosowanych do ruchu prawostronnego. Nic takiego nie miało miejsca - bo ilość "anglików" na drogach nie drastycznie nie wzrosła.

Nie należy jednak lekceważyć ryzyka, jakie niesie za sobą jazda z „kierownicą po złej stronie". Przekonał się o tymkierowca Audi z kierownicą po prawej stronie, który doprowadził do czołowego zderzenia z Hondą.

Kierowca Audi doprowadził do wypadku. Cud, że nikt nie zginął

Jak informuje policja z Płońska, do zdarzenia doszło w Radzikowie (gm. Czerwińsk). 32-letni kierowca Audi jechał w kierunku Płońska za innym pojazdem i chciał przeprowadzić manewr wyprzedzania. Aby upewnić się, że może ten pojazd wyprzedzić, postanowił „wychylić się”, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. W tym momencie samochód zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka Hondą. Samochodem podróżowała 39-letnia kobieta.

Kierowca Audi doprowadził do wypadku

Kierowca Audi doprowadził do wypadku. Wszystko przez kierownicę z prawej strony

Na szczęście w wypadku nikt nie zginał. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno 32-letni kierowca Audi, jak i 39-latka podróżująca Hondą wymagali przetransportowania do szpitala.

O wypadku poinformowała na swoim profilu na Facebooku Policja Płońsk:

"UWAGA KOLEJNY WYPADEK❗️❗️❗️ Policjanci apelują do kierujących o większą ostrożność

Tuz przed godz. 8:00 na drodze wojewódzkiej 570 relacji Płońsk-Czerwińsk, na wysokości miejscowości Radzikowo czołowo zderzyło się audi z hondą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi (tzw. "anglik" z kierownica po prawej stronie) 32-letni mieszkaniec gm. Czerwińsk jechał w kierunku Płońska za innym pojazdem. Chcąc sprawdzić czy może ten pojazd wyprzedzić, wyjechał zza niego. Jego pojazd zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka hondą, którą kierowała 39-letnia kobieta, mieszkanka tej samej gminy. Funkcjonariusze WRD, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia udzielali poszkodowanym pomocy przedmedycznej do przyjazdu innych służb ratunkowych. Oboje kierujący z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala."

Zgadzamy się z redakcją autobloga, że pojazdy z kierownicą po prawej stronie nie powinny poruszać się po naszych drogach - wyjątkiem od tej zasady mogłyby być pojazdy zabytkowe.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł