Kierowca zaproponował łapówkę. Był trzeźwy
Źródło: Materiały Policyjne

Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Stycznia 2021

Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 71-latek odmawiał przeprowadzenia badania trzeźwości alkomatem - w zamian zaproponował policjantom po 200 zł łapówki. Jak się potem okazało - zupełnie niepotrzebnie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Często po dzień po imprezie kierowcy nie są pewni swojego stanu. W takiej sytuacji najlepiej mieć w domu alkomat lub po prostu wstrzymać się ze wsiadaniem za kółko.

71-latek z województwa kujawsko-pomorskiego tak bardzo obawiał się kontroli trzeźwości, że zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.

Kierowca zaproponował łapówkę. Okazało się, że niepotrzebnie, gdyż badanie nie wykazało obecności alkoholu w jego organizmie

Kontrola nie miałaby żadnych poważniejszych konsekwencji, a kierowca pojechałby dalej, gdyby nie próba przekupstwa.

Kierowca Daewoo został zatrzymany w miejscowości Szpetal Górny. Kontrola spowodowana była przekroczeniem przez 71-latka ograniczenia prędkości.

Wszystko początkowo przebiegało rutynowo, funkcjonariusze poinformowali o obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h oraz planowanej karze w postaci mandatu i punktów karnych.

Mężczyzna zachowywał się jednak dość dziwnie, co skłoniło policjantów do sprawdzenia jego trzeźwości. 71-latek odmawiał badania i zaproponował policjantom 400 zł, aby ci odstąpili od dalszych czynności.

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

Policjanci poinformowali kierowcę o odpowiedzialności karnej za wręczanie funkcjonariuszom łapówki, ten jednak nie zamierzał ustąpić.

Kierowca włożył 200 zł w kieszeń kurtki jednego z funkcjonariuszy

Zrobił to zupełnie niepotrzebnie, gdyż alkomat nie wykazał obecności alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna obawiał się badania, ponieważ poprzedniego dnia spożywał wysokoprocentowe trunki.

Za popełnione wykroczenie drogowe, od którego wszystko się zaczęło, 71-latek został ukarany mandatem w wysokości 200 zł i sześcioma punktami karnymi.

W związku z próbą wręczenia łapówki funkcjonariuszowi publicznemu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd został doprowadzony do prokuratury.

Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Następny artykuł