Policja
Źródło: zdrogi.pl

Nietrzeźwy kierowca próbował zaparkować w centrum Łodzi. Na alkomacie zabrakło skali

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Października 2020

Kierowca próbujący zaparkować w centrum Łodzi przeszedł samego siebie. Mężczyzna był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Kierowca z Łodzi przeszedł samego siebie. Kompletnie pijany próbował zaparkować w centrum Łodzi. Był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali.

Według informacji przekazanych przez asp. sztab. Marzanna Boratyńską z łódzkiej drogówki, kierowca daewoo lanosa zachowywał się bardzo podejrzanie. O tym fakcie policję, poinformował inny zaniepokojony kierowca.

Dzisiaj grzeje:

1. Kilkuletnie dziecko wbiegło pod rozpędzonego TIR-a. Dramatyczne sceny na publicznej drodze - Wideo

2. Nietypowa kontrola policyjna. Zatrzymany kierowca nie wiedział, że jego samochód się pali

3. Fatalne informacje dla właścicieli psów. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

Ostatecznie ujął on mężczyznę, który w jego opinii kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.

- Mundurowi podczas rozmowy ze świadkiem dowiedzieli się, że mężczyzna już wcześniej na ul. Kilińskiego zwrócił uwagę na kierowcę, który jechał przed nim. Relacjonował dalej, że na ul. Jaracza kierowca lanosa chciał zaparkować auto. W tym czasie wykonywał niepokojące manewry, omal nie doprowadzając do uderzenia w auta pomiędzy które chciał wjechać – wyjaśniła asp. Boratyńska.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia i rozpoczęli badanie kierującego doszło do nietypowej sytuacji. Mundurowi byli w ciężkim szoku.

Przerażający wypadek. Autobus wjechał prosto pod rozpędzony pociąg - WideoPrzerażający wypadek. Autobus wjechał prosto pod rozpędzony pociąg - WideoCzytaj dalej

- Urządzenie wskazywało, że stężenie alkoholu może być wyższe niż 4 promile. W związku z tym wraz z kierującym pojechali na badanie stanu trzeźwości urządzeniem, które posiada wyższą skalę pomiarową. Przeprowadzony test wskazał aż 4,6 promila alkoholu w jego organizmie – podała asp. Boratyńska.

Dodatkowo pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyźnie grozi surowa kara, nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

1. Poczta Polska podjęła ważną dla klientów decyzję. Wkroczy nawet na tereny parafii

2. Prace nad jedną ze szczepionek wstrzymane. Znamy powód

3. Nietrzeźwy nastolatek spowodował tragiczny wypadek. Zginął jego rówieśnik

4. Kierowca zapomniał o czymś bardzo istotnym. Dostał jedynie upomnienie

5. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?

6. Nowe zmiany w szkołach. Trzeba się przygotować, ważne informacje dla uczniów i rodziców

Następny artykuł