Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę
Źródło: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Nie miał prawa jazdy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Października 2020

Kierowca, który śmiertelnie potrącił rowerzystę, trafił w ręce policji. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. W trakcie postępowania policjanci ustalili, że 49-latek stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło w nocy z 5 na 6 października na ulicy Estrady w Warszawie (dzielnica Bielany). Około godziny 3 nad ranem jadącego rowerem mężczyznę potrąciło auto. Kierowca samochodu uciekł z miejsca wypadku. Szukali go mundurowi - dziś policja przekazała, że podejrzany został zatrzymany.

Kierowca spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i uciekł z miejsca zdarzenia

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

„Kierujący samochodem ciężarowym nie zachował ostrożności i zderzył się z rowerzystą, a następnie odjechał, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć” - przekazała Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji V w rozmowie z portalem radiozet.pl.

Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę

Kierowca trafił w ręce policji

W trakcie śledztwa funkcjonariusze odkryli także, że 49-latek nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Sprawca wypadku został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także prowadzenia pojazdów mechanicznych, pomimo wydanej sądowej decyzji o cofnięciu uprawnień.
49-latek tymczasowo trafił do aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł