Kierowca VW Golfa potrącił 7-letnia dziewczynkę
Źródło: Legnicka Policja

Siedmiolatka została potrącona na przejściu dla pieszych. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Stycznia 2021

Kierowca, który na przejściu dla pieszych potrącił 7-letnią dziewczynkę, został zatrzymany przez legnicką policję. 34-latek w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu bardzo surowa kara, do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Kierowca, który potrącił 7-latkę został zatrzymany przez policję. W momencie zdarzenia był pod wpływem narkotyków.

Do przerażającego zdarzenia doszło 8 stycznia w godzinach wieczornych na ul. Chojnowskiej w Legnicy. Kierowca Volkswagena Golfa potrącił 7-letnią dziewczynkę.

Kierujący samochodem marki volkswagen golf na oznakowanym przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym osobom, w wyniku czego potrącił 7-letnią dziewczynkę, która w stanie ciężkim została przewieziona do legnickiego szpitala. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej - przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

Sprawca zdarzenia chciał perfidnie zatrzeć ślady popełnionego przestępstwa. Zdecydował się na porzucenie i podpalenie swojego samochodu.

Kierowca VW Golfa potrącił 7-letnią dziewczynkęfot. Legnicka Policja

Mundurowi ugasili płonący pojazd, tym samym skutecznie udaremniając próbę pozbycia się wszystkich śladów. Funkcjonariusze ugasili wnętrze auta oraz zabezpieczyli wszystkie niezbędne ślady.

Pomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocyPomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocyCzytaj dalej

Kierowca chciał pozbyć się śladów popełnionego przestępstwa. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

,,Intensywne i szeroko zakrojone działania prowadzone przez funkcjonariuszy różnych pionów z legnickiej komendy miejskiej doprowadziły w zaledwie kilka godzin do zatrzymania 34-latka podejrzewanego o spowodowanie tego dramatycznego wypadku" - dodał mł. asp. Przemysław Ratajczyk.

Sprawca zdarzenia w momencie zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Badanie narkotestem wykazało również, że mężczyzna znajduje się pod ich wpływem. Trafił on do policyjnego aresztu.

,,Za spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego inna osoba ponosi śmierć bądź odnosi poważne obrażenia, i ucieczkę z miejsca zdarzenia, bądź spowodowanie takiego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności" - podsumował policjant dolnośląskiej policji.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł