Kierowca doprowadził do kolizji z radiowozem. Miał 80-lat i był pijany
Źródło: MARCIN SMULCZYNSKI/East News

80-letni kierowca wjechał w radiowóz. Miał 1,5 promila

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Lutego 2021

Kierowca doprowadził do kolizji z oznakowanym radiowozem. Samo to brzmi dość wyjątkowo... ale, jakby tego było mało, kierujący miał 80 lat i 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy radiowozu udało się uniknąć prawdziwej tragedii.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 lutego, przed południem na drodze krajowej nr 92. Policjant kierujący oznakowanym radiowozem dostrzegł jadące z naprzeciwka Renault Megane, które zjechało na jego pas.

Kierowca uderzył prosto w radiowóz. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza udało się uniknąć czołowego zderzenia

- "80-letni mężczyzna uciekł autem z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany po krótkim pościgu" - poinformowała we wtorek Edyta Machnik z policji w Kutnie.

Podczas omijania radiowozu kierowca Renault uderzył w jego lewy bok. 80-latek uciekł z miejsca zdarzenia, ale policjant natychmiast zawrócił za nim.

Funkcjonariusz, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymał pojazd do kontroli. 80-letni kierowca - mieszkaniec Kutna - był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Seniorowi grozi kara do 2 lat więzienia oraz strata prawa jazdy

Prawdopodobnie to zdarzenie znów podniesie dyskusję dotyczącą osób starszych za kierownicą, tak jak to miało miejsce w przypadku kierowcy Poloneza, który mając 100 lat na karku, spowodował kolizję.

Z sędziwym kierowcą podróżowała 95-letnia pasażerka. Do tego nietypowego zdarzenia doszło we wrześniu, na jednej z ulic Olsztyna. Wiekowy kierowca Poloneza wymusił pierwszeństwo przejazdu ignorując znak stopu i spowodował kolizję z innym samochodem.

Wewnątrz pojazdu znajdowała się jego "młodsza" pasażerka. Według informacji podanych przez olsztyńską policję w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Do kolizji doszło we wtorek(8 września) po południu na osiedlu Zatorze. Kierowca Poloneza wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej z Cichą.

100-letni kierowca stracił wówczas uprawnienia. Policjanci, którzy zostali przysłani na miejsce zdarzenia, uznali, że tak będzie najrozsądniej.

,,Przesłanką był stan zdrowia kierowcy i jego ograniczenia psychomotoryczne wynikające z wieku. Sąd zdecyduje, co zrobi z wnioskiem policji" przekazał Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł