Kierowca uciekał przed policją przez dwa województwa
Źródło: Materiały Policyjne

Nie zatrzymała go nawet kolizja z ciężarówką. Pirat drogowy uciekał przez dwa województwa

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Grudnia 2020

Kierowca Volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej i jechał dalej nawet wtedy, gdy policjanci ruszyli w pościg. W trakcie ucieczki doprowadził do kolizji. To jednak go nie powstrzymało - mężczyzna kontynuował jazdę. Okazało się, że miał wiele powodów.

26-letni kierowca Volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W związku z tym zambrowscy policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekał przez dwa województwa, wielokrotnie łamiąc po drodze przepisy i doprowadzając do kolizji z ciężarówką.

Świadkowie twierdzą, że to cud, że nie doszło do tragedii. Kierowcę Volvo udało się zatrzymać dopiero na terenie woj. mazowieckiego. Dlaczego uciekał? Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a w jego samochodzie znaleziono narkotyki.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli

Do tego zdarzenia doszło w miniony wtorek (1 grudnia). Policjanci z Zambrowa prowadzili rutynowe kontrole prędkości samochodów przejeżdżających w rejonie Woli Zambrowskiej. Po godz. 20 zauważyli Volvo, którego kierowca jechał zdecydowanie więcej, niż dozwolono. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ale mężczyzna zignorował polecenie. Policjanci ruszyli za kierowcą w pościg.

- Kierowca nie reagował w dalszym ciągu na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać ulicami Zambrowa - poinformował oficer prasowy policji. - swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Zmuszał ich do zjazdu na pobocze, wjeżdżał pod prąd na rondzie, czy przejeżdżał skrzyżowanie na czerwonym świetle. To tylko niektóre z wykroczeń, które popełnił kierowca, jadąc ulicami miasta.

Kierowca kontynuował swoją ucieczkę na drodze krajowej numer 8. Nawet kolizja z pojazdem ciężarowym go nie powstrzymała. Na terenie województwa mazowieckiego do patrolu zambrowskiej drogówki dołączyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, którzy zablokowali drogę. Mężczyzna nie miał już gdzie uciekać.

- Kierowca zjechał z trasy i w rejonie miejscowości Podborze został zatrzymany - informuje oficer prasowy.

Kierowca uciekał przed policją przez dwa województwa

Kierowca został zatrzymany po długiej ucieczce

Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a w jego samochodzie znaleziono marihuanę. Od mężczyzny pobrano także krew, która zostanie zbadana pod kątem zawartości środków odurzających w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że Volvo nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC ani aktualnych badań technicznych.

26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu mińskiego (woj. podlaskie) usłyszał trzy zarzuty dotyczące niestosowania się do zakazu orzeczonego przez sąd, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł