kierowca TIR-a
Źródło: zdrogi.pl

Kompletnie pijany kierowca TIR-siał spustoszenie na drodze. Swój rajd zakończył na słupie

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Grudnia 2020

Kierowca TIR-a siał spustoszenie na drodze. Mężczyzna był pod znaczącym wpływem alkoholu. Najpierw staranował osobowe BMW a następnie uderzył w słup oświetleniowy. Został zatrzymany przez innego kierującego.

Kierowca TIR-a stwarzał ogromne niebezpieczeństwo na drodze. Z impetem uderzył w osobówkę, a swój rajd zakończył na słupie.

Jazda pod wpływem alkoholu jest śmiertelnie niebezpieczna i ogromnie nieodpowiedzialna. Niektórzy kierowcy nic nie robią sobie z ewentualne zagrożenia i narażają życie swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w środę 2 grudnia około godziny 17.30 w Olkuszu. Na skrzyżowaniu ulicy Biema z Aleją 1000-lecia kierujący TIR-em wjechał w osobowe BMW.

Chwilę później swój szaleńczy rajd zakończył na słupie oświetleniowym. Dalszą jazdę kierowcy ciężarówki uniemożliwił mu świadek zdarzenia.

Teksty przeznaczone dla Ciebie

Jeden z kierowców zauważył bardzo podejrzane zachowanie kierującego TIR-em. Jechał on środkiem drogi i stwarzał bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowca postanowił pojechać za nim. Jak się potem okazało, w pewnym momencie kierowca tira uderzył w słup oświetleniowy.

Świadek zdarzenia wszedł do kokpitu i gdy poczuł mocną woń alkoholu wyciągnął kluczyki ze stacyjni, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Na miejsce zdarzenia wezwał, także policję.

Kierowca tira był agresywny i stawiał opór policjantom. Nie wykonywał również poleceń mundurowych.

Funkcjonariusze nie mieli innego wyboru jak tylko użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Niewiarygodny wypadek. Kierowca przeżył czołowe zderzenie z rozpędzonym TIR-em - WideoNiewiarygodny wypadek. Kierowca przeżył czołowe zderzenie z rozpędzonym TIR-em - WideoCzytaj dalej

Głównym powodem takiego zachowania był fakt, że 53-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 2 promile alkoholu w organizmie.

Ustalono również, że chwilę wcześniej kierowca tira, na skrzyżowaniu ulicy ks. Gajewskiego z Aleją 1000-lecia uszkodził jeszcze inny samochód osobowy marki BMW. Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego odpowie za popełnione wykroczenia.

FSO Syrena - już w 2021 roku nowy model. ZdjęciaFSO Syrena - już w 2021 roku nowy model. ZdjęciaCzytaj dalej

Policja podziękowała również kierowcy z Lubelszczyzny, który przyczynił się do zatrzymania pijanego kierowcy. Wykazał się on bowiem obywatelską postawą, którą należy pochwalić.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł