Kierowca postrzelił rowerzystę na warszawskiej Woli
Źródło: Google StreetView

Kierowca postrzelił rowerzystę, bo ten zwrócił mu uwagę. Grozi mu do 2 lat więzienia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Lutego 2021

Kierowca postrzelił rowerzystę na warszawskiej Woli. Do sprzeczki doszło, gdy kierujący jednośladem zwrócił uwagę mężczyźnie w aucie. Sprzeczka dotyczyła manewru, jakie wykonało auto. W trakcie ulicznej awantury kierowca samochodu chwycił po broń.

​Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Wola zatrzymali mężczyznę, który podczas drogowej awantury postrzelił rowerzystę.

"43-latek strzelał z rewolweru pneumatycznego" - podała w czwartek stołeczna policja.

Komisarz Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej komendy rejonowej poinformowała, że do zdarzenia doszło we wtorek 2 lutego. Policjanci zostali wezwani do szarpaniny pomiędzy rowerzystą a kierowcą samochodu osobowego.

Kierowca użył broni w trakcie kłótni z rowerzystą. Do zdarzenia doszło u zbiegu ulic Żelaznej i Ogrodowej, w pobliżu przejścia dla pieszych

Kierowca postrzelił rowerzystę - Warszawa Wola

- „Między rowerzystą a kierującym autem doszło do utarczki słownej spowodowanej manewrem, jaki wykonał kierujący. Kiedy rowerzysta zwrócił mu uwagę, wywiązała się między nimi awantura słowna, w końcu doszło do szarpaniny.

W trakcie tego zdarzenia kierujący autem groził uszkodzeniem ciała rowerzyście. W pewnym momencie wyjął z auta przedmiot przypominający broń i strzelił nim w rowerzystę” - podała kom. Marta Sulkowska, rzeczniczka prasowa wolskiej policji.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Kierowca cierpliwie czekał na przyjazd policji. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności

Rowerzysta został postrzelony w brzuch. Na miejsce wezwano służby ratownicze - co zaskakujące, 43-letni kierowca nie uciekł z miejsca zdarzenia i czekał na przyjazd policji, żeby wyjaśnić sytuację.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli przy nim broń pneumatyczną, która została użyta podczas zdarzenia. Na tego typu broń nie potrzeba zezwolenia.

Kierowca postrzelił rowerzystę - Warszawa Wola

Z takiej broni strzelał kierowca

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy trafił do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.

- „Prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego. Podejrzany usłyszał zarzut karny dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała trwające poniżej dni siedmiu. Za to grozi do dwóch lat pozbawienia wolności” - dodała Sulkowska.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł