Kierowca BMW ćwiczył drift podczas zakazu przemieszczania się
Źródło: Photo by Daoudi Aissa on Unsplash (zdjęcie ilustracyjne)

W trakcie zakazu przemieszczania kierowca z Wodzisławia postanowił sobie „poćwiczyć drift”

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Stycznia 2021

Kierowca BMW postanowił skorzystać z okazji. Podczas wprowadzonego zakazu przemieszczania się wykorzystał mały ruch na drogach, aby poćwiczyć jazdę bokiem. Na jego nieszczęście przypadkowo trafił na patrol grupy Speed, który nie miał dla niego litości. Mężczyzna został ukarany.

Rybniccy policjanci z grupy SPEED zatrzymali 26-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego, który na rondzie „driftował” swoim BMW. W trakcie popisów kierujący osobówką stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik i doprowadził do obrócenia się pojazdu.

Kierowca w najbliższym czasie nie będzie mógł "ćwiczyć driftu"

Za rażące naruszenie przepisów, policjanci zatrzymali kierowcy BMW prawo jazdy.

W sylwestra tuż przed północą patrol ruchu drogowego z grupy SPEED podczas dojazdu na jedną z interwencji zauważył BMW „driftujące” na rondzie.

- W pewnym momencie kierowca osobówki utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, doprowadził do obrócenia pojazdu i uszkodził lewe tylne koło. Jak się okazało, mężczyzna wykonywał niebezpieczne poślizgi, nie podróżując samotnie, a wraz z 22-letnią pasażerką.

Polonez Caro na polskich tablicach jeździ po ulicach Chicago. Auto robi ogromną furoręPolonez Caro na polskich tablicach jeździ po ulicach Chicago. Auto robi ogromną furoręCzytaj dalej

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Kiedy policjanci zapytali go, dlaczego nie stosuje się do zakazu przemieszczania się, oświadczył, że miał świadomość, że tego dnia ruch pojazdów będzie niewielki, więc postanowił sobie poćwiczyć jazdę w poślizgu - zrelacjonowała asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Kierowca został ukarany

Policjanci zauważyli, że w pojeździe nie było tylnej kanapy, a samo auto było w złym stanie technicznym. Za rażące naruszenie przepisów policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy.

Funkcjonariusze przygotowują teraz stosowną dokumentację do sądu z wnioskiem o ukaranie za wszystkie przewinienia drogowe 26-letniego kierowcy.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł