Kierowca ograniczenie
Źródło: zdrogi.pl

Kierowco musisz mieć się na baczności. Od dziś ograniczenie liczby osób w samochodzie

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Listopada 2020

W dniu dzisiejszym w życie weszło nowe, surowe obostrzenie. Przepis został zatwierdzony przez premiera i dotyczy bezpośrednio kierowców. Mowa o ograniczonej liczbie osób w samochodzie. Każdy z nas musi uważać by nie zapłacić surowego mandatu.

Premier ogłosił nowe rygorystyczne obostrzenie. Limit pasażerów w samochodzie. Kierowco musisz się mieć na baczności. Przepis obowiązuje już od dziś!

Nowe obostrzenie jest ściśle związane z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki, wprowadził nowe ograniczenie liczby osób w samochodzie. Obowiązuje od dziś, czyli od dnia 3 listopada.

Dzisiaj grzeje:

1. Ford Mustang z impetem wjechał w motocyklistę. Potem uciekł z miejsca zdarzenia - Wideo

2. Dantejskie sceny w galeriach handlowych. Ludzie kłócą się o wejście do sklepów, ogromny tłum

3. Zaproszą Cię do "biura" w kawiarni i namówią na budowę piramidy. Wziął się za nich UOKiK

Nowa, rygorystyczna nowelizacja weszła w życie dziś w nocy. Wszystko ma na celu walkę z szalejącą w naszym kraju pandemią koronawirusa Covid-19. Nowe ograniczenia dotkną w głównej mierze przewoźników.

Warto podkreślić, że ograniczenie liczby osób będzie dotyczyło teraz także pojazdów przeznaczonych do przewozu więcej niż 7, ale maksymalnie 9 osób. Wcześniej takowe pojazdy nie były objęte zakazami. Od dziś liczba osób przebywająca w takim samochodzie jest ograniczona.

Tak więc ile osób może znajdować się w środku? Nie więcej, niż połowa liczby miejsc siedzących – włączając w to kierowcę. Warto również podkreślić, że obostrzenie nie obowiązuje w kilku przypadkach.

Senior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - WideoSenior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - WideoCzytaj dalej

Chodzi o osoby wspólnie mieszkające, a także w przypadku pojazdów specjalnego przeznaczenia – np. takich do przewozu osób niepełnosprawnych.

– Ograniczenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie stosuje się w odniesieniu do pojazdu samochodowego przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, którym poruszają się osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie.

Wszystkie firmy przewożące osoby muszą liczyć się z nowymi obostrzeniami. Dotyczy to także np. firm, które przewożą swoich pracowników właśnie takimi busami. W przypadku niestosowania się do przepisów, grożą surowe kary.

W rozporządzeniu nie wspomniano, również o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez pasażerów i kierowcę samochodu.

Zobacz także:

1. LOT nie wpuścił pasażerki na pokład. Powód wielu oburza, każdy podróżujący musi unikać błędu

2. Od jutra nowe obostrzenia, a zakupy w Biedronce, Lidlu, czy Kauflandzie będą wyglądały zupełnie inaczej. Warto wiedzieć i się przygotować

3. Żołnierz kradł auta w Niemczech i sprzedawał w Polsce

4. Pijany 18-latek bez prawa jazdy zabił w wypadku dwie osoby

5. Jechali na Strajk Kobiet - wylądowali na komendzie w Pruszkowie

6. Na jaw wyszło, jak mieszka Mariusz Pudzianowski. Bogactwa i luksusy za wielkie pieniądze, przeciętny Polak może jedynie śnić (FOTO)

7. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony

Następny artykuł