Porsche Turbo S
Źródło: Autokult.pl

Jeśli chcesz możesz odchudzić swoje nowe Porsche 911 Turbo S

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Marca 2020

W tym momencie w świecie motoryzacji nie ma bardziej przyjaznego klientowi producenta samochodów niż Porsche. W ostatnim czasie firma wprowadza masę udogodnień mających na celu wywołanie pięknego uśmiechu na twarzy każdego kupującego samochodu niemieckiej marki. Sporą ilość opcji konfiguracyjnych wprowadzono właśnie do nowej 911 Turbo S

Więcej niż udany debiut nowego Porsche 911 Turbo S

Nowe Porsche 911 Turbo S zadebiutowało podczas Salonu Samochodowego w Genewie w tym miesiącu, przynajmniej na papierze. Jest to samochód z gatunku tych, które powodują szybsze bicie serca oraz wywołują ciche westchnienia wielu sympatyków motoryzacji. 641 KM, prędkość maksymalna 330 km/h i najważniejsze. Od 0 do 100 km rozpędzimy się w zaledwie 2,7 sekundy. Po prostu bajka.

Jeżeli na spokojnie przeanalizujemy podane liczby, dojdziemy do wniosku, że osiągi oferowane przez Porsche są bardzo dobre. Jednak niemiecki producent wychodzi naprzeciw wszystkim marudom oraz amatorom wszelkiego rodzaju modyfikacji. Porsche specjalnie dla Ciebie odchudzi 911 Turbo S, nawet o 30 kilogramów. O ile ładnie o to poprosisz (oczywiście za odpowiednią dopłatą).

Modyfikacje skutecznie redukują wagę, mogąc odchudzić pojazd o 30 kilogramów

Dodatkowa opłata zapewnia pakiet light, który m.in. usuwa tylne siedzenia, zamienia przednie fotele na specjalne, lekkie siedziska wyścigowe, a także pozwala wybrać wysokość zawieszenia. Pakiet jest dostępny jedynie w wersji coupé i jak można się spodziewać, nie będzie zbyt tani.

Dostępny jest również pakiet sportowy, który modyfikuje wygląd na bardziej subtelny. Można przyciemnić tylne światła. Jeżeli kupujesz coupé wraz z pakietem sportowym, otrzymasz w gratisie dach z włókna węglowego.

Ceny pakietów i modyfikacji nie zostały jeszcze podane, ale jak można się spodziewać, nie będą one tanie. Ceny nowego 911 Turbo S powalają tak samo, jak jego osiągi: wersja coupé kosztuje minimum 1 077 000 zł, natomiast cabrio aż 1 143 000 zł.

Następny artykuł