stacja orlen
Źródło: Teoria Biznesu

Jak bezpiecznie płacić na stacjach w dobie koronawirusa

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Marca 2020

W dzisiejszych czasach zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa powinno być sprawą priorytetową dla wielu z nas. Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 sparaliżowała wiele aspektów codziennego życia. Wiele z nich jest jednak na tyle ważna, że nie da się z nich całkowicie zrezygnować np. tankowanie paliwa. Są sposoby, by zminimalizować ryzyko związane z zakażeniem COVID-19.

Polskie stacje minimalizują ryzyko. Bezpieczeństwo zależy również od klientów

Klienci PKN Orlen mogą być spokojni, jeśli chodzi o aspekty higieny oraz bezpieczeństwa wdrożone przez ten petrochemiczny koncern. Pracownicy każdej stacji są wyposażeni w środki dezynfekujące, a punkty sprzedażowe są poddawane regularnej dezynfekcji oraz dokładnie sprzątane. Każdy dystrybutor paliwa jest doposażony w rękawiczki jednokrotnego użytku, które są do dyspozycji zarówno klientów, jak i pracowników.

Ważne jest zachowanie bezpiecznej odległości i oczekiwanie na zewnątrz, do momentu aż osoba przed nami nie zostanie obsłużona. Warto poprosić innych pasażerów (jeżeli podróżujemy większą grupą osób), żeby pozostali w pojeździe, aby nie tworzyć zbędnych skupisk ludzkich w na terenie stacji.

Aplikacja Orlen Pay sprawia, że zakup paliwa staje się bezpieczniejszy

Cały proces zakupu paliwa jest łatwy i intuicyjny. Dzięki aplikacji istnieje możliwość zapłaty bezpośrednio przy dystrybutorze, co gwarantuje nam brak bezpośredniego kontaktu z drugą osobą. Po zatankowaniu skanujemy jedynie kod QR z naklejki umieszczonej na dystrybutorze, sprawdzamy, czy wszystko się zgadza, akceptujemy i to wszystko. Aplikacja jest dostępna na App Store oraz Google Play. Żeby móc z niej korzystać, należy się zarejestrować oraz dodać swoją kartę płatniczą z odblokowaną opcją płatności mobilnych. Od momentu jej udostępnienia, czyli od września 2018 roku, poprzez ORLEN Pay za paliwo zapłacono już prawie 71 mln zł, a zarejestrowanych w tym systemie płatności jest ponad 101 tys. użytkowników.

Płatności mobilne dostępne nie tylko na Orlenie

Płatności mobilne są dostępne na wszystkich stacjach własnych i franczyzowych, czyli przeszło 1800 obiektach. W ich przypadku wdrożenie specjalnego systemu przebiegało w kilku etapach i rozpoczęło się w połowie 2016 roku.

Następny artykuł