ITD zatrzymało transport domku
Źródło: ITD

7,5 tys. złotych za przewóz domku holenderskiego. ITD nie próżnuje.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Grudnia 2020

ITD zatrzymało kierowcę, który w nieprawidłowy sposób transportował domek holenderski. Mężczyźnie, który również był przewoźnikiem, grozi do 7.5 tys. złotych kary. To nie jedyny sukces Inspektoratu w ostatnim czasie.

Funkcjonariusze ITD z Gniezna zatrzymali kierowcę, który trasą S5 przewoził domek holenderski. Kierowca miał odpowiednie zezwolenie na przewóz ładunku.

Jak się później okazało, nie zostały jednak spełnione wszystkie warunki wymagane przy takim transporcie tak szerokiego ładunku.

ITD patrolowało trasę S5. Zatrzymało transport

Niewłaściwy przewóz domku holenderskiego zauważyli funkcjonariusze ITD z Gniezna, którzy patrolowali ekspresową „piątkę”, czyli wschodnią obwodnicę Poznania. Zespół pojazdów z ładunkiem był szeroki na 3,7 metra, co wymagało posiadania zezwolenia kat. VI na przejazd nienormatywnego pojazdu po drogach publicznych. Kierowca, a zarazem przewoźnik, stosowne dokumenty posiadał.

ITD zatrzymało transport domku

Zestaw pilotowany był jednak tylko przez jeden pojazd - choć powinien być przez dwa. Ponadto pojazd pilotujący nie był prawidłowo oznakowany, a sam pilot nie posiadał odpowiedniego szkolenia.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

ITD zatrzymało pojazd, który w nieprawidłowy sposób wiózł domek holenderski

Nienormatywny transport wstrzymano. Wobec podmiotu wykonującego ten przejazd i pilotowanie inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne. W tym przypadku jest to ten sam przedsiębiorca, któremu za ujawnione nieprawidłowości grozi kara w wysokości 7,5 tys. zł.

ITD zatrzymało transport domku

To nie jedyny sukces ITD w ostatnim czasie.

Na początku grudnia funkcjonariusze ITD poruszali się nieoznakowanym radiowozem dolnośląskiego oddziału Inspektoratu Transportu Drogowego autostradą A4. Poruszający się powoli pojazd wyprzedzali kierowcy ciężarówek. Inspektorzy zwracali uwagę na obowiązujący tam zakaz wyprzedzania i łącznie zatrzymali do kontroli 32 pojazdy.

Szczególną uwagę zwrócono na manewry wyprzedzania, jakie pomimo zakazu podejmowali kierowcy samochodów ciężarowych. W efekcie 24 kierowców ukarano mandatami karnymi za niestosowanie się do znaku B-26 (zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe).

Przy okazji wykryto, że kilka ciężarówek nie miało aktualnych badań technicznych - w związku z tym inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców i osób.

W sumie 24 kierowców ukarano za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, a w 3 przypadkach wszczęto postępowania administracyjne za brak ważnych badań technicznych.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł