Hyundai Ioniq będzie nową marką
Źródło: Hyundai

IONIQ - Oto nowa marka samochodów. W tle potężny koncern

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Sierpnia 2020

Hyundai Ioniq właśnie był pierwszym modelem koreańskiej marki, który oferowany był wyłącznie ze zelektryfikowanymi układami napędowymi. Klienci wybierać mogli spośród hybrydy, hybrydy plug-in oraz wersji w pełni elektrycznej. Wkrótce przestanie być jedynie modelem, a stanie się pełnoprawną marką. Dołączy tym samym do Genesisa.

Jak nietrudno się domyślić, nowa marka zajmie się produkcją samochodów elektrycznych.
W rzeczywistości będziemy mieć do czynienia z „zielonymi” autami Hyundaia.

Hyundai Ioniq właśnie był pierwszym modelem koreańskiej marki, który oferowany był wyłącznie ze zelektryfikowanymi układami napędowymi. Klienci wybierać mogli spośród hybrydy, hybrydy plug-in oraz wersji w pełni elektrycznej.

Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiWideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiCzytaj dalej

Hyundai Ioniq przestanie być jedynie modelem, a stanie się pełnoprawną marką. Dołączy tym samym do Genesisa.

Koreańczycy zapowiadają na start trzy samochody, które sprzedawane będą pod nową marką. Nazywać się będą 5,6 oraz 7. Im wyższa wartość, tym wyższy segment (jak w BMW, Maździe i Audi), liczby parzyste oznaczają sedany (jak w Audi), a nieparzyste SUV-y (jak Audi)

Hyundai Ioniq - nowa marka koreańczykówHyundai Ioniq - nowa marka koreańczyków
Hyundai

Jako pierwszy na rynku pojawi się Ioniq 5. W 2022 roku powinien dołączyć do niego sedan Ioniq 6, który ma pełnymi garściami czekać z konceptu Hyundai Prophecy - na ten model liczby najbardziej. W dalszej kolejność (do 2024 roku) pojawić się ma Ioniq 7.

Wszystkie modele nowej marki będą bazowały na modularnej platformie E-GMP, przygotowanej wyłącznie z myślą o samochodach elektrycznych. Dzięki temu możliwe będzie nie tylko jak optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ale również ma to pozwolić na zmianę konfiguracji wnętrza aut.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł