Hummer
Źródło: photo by GMC

Elektryczny Hummer wkrótce wjedzie na salony. Wielka premiera jeszcze w 2020

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Lipca 2020

Szok, niedowierzanie, czysta niedorzeczność. Takie określenia mogą przychodzić na myśl, gdy myślimy o elektrycznym Hummerze. Amerykańska legenda będzie produkowana przez GMC właśnie jako elektryk. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź tego niezwykłego modelu wraz z planowaną datą premiery.

Hummer szokuje. Elektryczna wersja legendarnego pojazdu już wkrótce wyjedzie na drogi.

Oficjalny debiut GMC Hummera datuje się na jesień 2020 roku. W salonach pojawi się natomiast z rocznym opóźnieniem, bo jesienią 2021 roku. Pojazd będzie elektryczną bestią, będącym naturalnym rywalem Tesli Cybertruck.

Głównym aspektem, którym ma przekonać potencjalnych klientów, jest ogromna moc tego potwora. Równo 1000 KM przekazywane na wszystkie, cztery koła robią wrażenie. Za zaopatrzenie elektrycznych silników w prąd odpowiedzialne mają być bardzo wydajne baterie Ultium, które są autorskim projektem General Motors. Wiadomo, że są to akumulatory odporne na wielokrotne ładownie dużą mocą.

Amerykanie zapowiadają, że ładowanie pojazdu będzie szybkie i wydajne. Warto podkreślić, że osiągi giganta będą robiły wrażenie. Sprint do setki potrwa jedynie 3 sekundy, co jest naprawdę świetnym wynikiem.

Wideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąWideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąCzytaj dalej

W nowym, elektrycznym hummerze możemy spodziewać się luksusowego wyposażenia oraz cyfrowego wnętrza. Super opcją jest również intuicyjny demontaż panelu dachu, który pozwala na szybką zmianę pojazdu w kabriolet bądź pickup.

Już za niedługo, dokładniej na jesieni tego roku poznany więcej szczegółów dotyczących tego pojazdu. Hummer trafi do salonów w podobnym okresie jak słynna Tesla Cybertruck. Jedno jest pewne, zapowiada się mocarny pojedynek.

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

2. Figle w aucie - Czy grozi za nie mandat? Wbrew pozorom to nie takie oczywiste

3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

4. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle

5. Koszmarny wypadek. Ten kierowca zbyt dosłownie wziął słowa na rondzie prosto

Następny artykuł