Honda HR-V
Źródło: Photo by Honda

Oto nowa Honda HR-V. Japoński crossover będzie dostępny jedynie z napędem hybrydowym

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Lutego 2021

Honda przedstawiła nową generacją modelu HR-V. Crossover japońskiej marki będzie dostępny jedynie z napędem hybrydowym. Wiadomo, że pierwsze egzemplarze tego auta trafią do klientów pod koniec bieżącego roku.

Honda HR-V w nowej odsłonie. Model będzie oferowany jedynie z napędem hybrydowym.

Po dosyć dłuższym czasie w końcu doczekaliśmy się nowej odsłony bardzo dobrze znanego modelu HR-V. Aktualna II generacja jest z nami od 2013 roku. Musieliśmy czekać aż 8 lat, aczkolwiek trzeba przyznać, że było warto.

To właśnie dziś, 18 lutego Honda zaprezentowała nowego crossovera. Śmiało, można stwierdzić, że jest o wiele ładniej, a zarazem ciekawiej. Czy samochód przekona klientów do zakupu w salonach japońskiej marki?

Wnętrze Hondy

Pojazd z powodzeniem może przyciągać wzrok przechodniów na ulicach światowych metropolii. Linia nadwozia jest bardzo elegancka, z lekką nutą ekstrawagancji. Kluczowe aspekty, które składają się na estetykę pojazdu, dotyczą efektownych reflektorów LED ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej, wydatnej przedniej kratki, a także eleganckiej obudowy świateł przeciwmgielnych.

Wnętrze Hondy

Wiele osób może powiedzieć, że nowa HR-V jest podobna do Mazdy MX-30. Być może konstruktorzy czerpali inspiracje z innych pojazdów, aczkolwiek efekt końcowy jest zadowalający. Jedno jest pewne. Nowa Honda HR-V 2021 wygląda bardziej sportowo niż poprzednik.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Linia boczna wygląda na bardzo masywną. Jest to zasługa w głównej mierze wyraźnych nadkoli, a także wysoko poprowadzonych okien i sporych drzwi.

Jeżeli mówimy o wnętrzu nowej Hondy HR-V, otrzyma ona szereg rozbudowanych funkcji premium. Niektóre z nich obejmują dwukolorową deskę rozdzielczą, sporych rozmiarów system informacyjno-rozrywkowy z intuicyjnym ekranem dotykowym, obsługę Apple CarPlay i Android Auto, skórzane fotele z wentylacją, bezprzewodową ładowarkę, panoramiczny szyberdach oraz tylne wloty powietrza.

Nowa generacja HR-V otrzyma od Hondy specjalny układ napędowy e: HEV, który jest mocnym systemem hybrydowym. Warto podkreślić, że układ napędowy e: HEV składa się z silnika benzynowego i dwóch silników elektrycznych.

Wnętrze Hondy

Hybryda prosto z fabryk Hondy ma generować 106 KM i 253 Nm momentu obrotowego. Jeśli mamy być szczerzy jest to niewielka ilość mocy, zważywszy, że obecnie najmocniejszy wariant tych koni ma ich ponad 180.

Przedstawiciele japońskiej marki podkreślają, że zależy im na całkowitym zelektryfikowaniu gamy swoich najważniejszych modelu na rynku europejskim do 2022 roku.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł