ZDrogi.pl
Honda prototyp

Photo by Honda

Nadciąga nowa Honda Civic. Jedenasta generacja zadebiutuje już w przyszłym tygodniu

13 Listopada 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Honda Civic, samochód, który jest znany przez każdego fana motoryzacji i nie tylko. Japoński model ma na świecie wielu oddanych fanów, którzy cenią w nim nietuzinkowość oraz ostre kształty. Premiera prototypu odbędzie się w dość specyficzny sposób. Dojdzi

Honda Civic zadebiutuje w przyszłym tygodniu. Prototyp ma być ewolucją poprzedniej generacji. Premiera modelu odbędzie się na Twitchu.

Pięć długich lat czekają fani japońskiej marki na nową generacje kultowego Civica. To właśnie w 2015 roku premierę miało 10 wydanie legendarnego modelu. Japońscy konstruktorzy zdecydowali, że to czas najwyższy na następcę i spadkobiercę legendy. 

Poznamy go 17 listopada za pośrednictwem platformy Twitch. Jest to rewolucyjny sposób, którego głównym założeniem jest trafienie w gusta tych młodszych odbiorców, którzy w dzisiejszych czasach mnóstwo swojego czasu poświęcają życiu w internecie. 

Warto podkreślić, że nie będzie to wersja ostateczna, a jednie prototyp, który w niedługiej przeszłości ma przerodzić się w gotowy projekt. Można jednak spodziewać się tego, że różnice pomiędzy projektem studyjnym a produkcyjnym będą naprawdę niewielkie. 

Patrząc na widea oraz różnorakie trudno doszukiwać się prawdziwej rewolucji. Idealnym określeniem będzie ewolucja, poprzedniego modelu. Wiadomo, że przód pojazdu, będzie przypominać ostatnią generację modelu Accord, który nie jest jednak oferowany na Starym Kontynencie. Istotnymi zmianami będą dynamicznie wystylizowany tył oraz wysoko poprowadzoną linię okien.

Oficjalnie nie wiadomo jakie silniki zawitają do nowego Civica. Obecny  jest oferowany z dwoma silnikami benzynowymi. Do wyboru jest litrowa jednostka, o mocy 126 KM oraz 1,5-litrowa jednostka, o mocy 182 KM. 

Więcej szczegółów dotyczących nowej generacji Civica poznamy niebawem. Na ten moment powinny wystarczyć nam jedynie prototyp oraz jego premiera w dniu 17 listopada. 

W następnym tygodniu dowiem się również, kiedy można spodziewać się oficjalnej premiery. Można przypuszczać, że nastąpi to nie później niż w 2021 roku.

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >