Honda prototyp
Źródło: Photo by Honda

Nadciąga nowa Honda Civic. Jedenasta generacja zadebiutuje już w przyszłym tygodniu

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Listopada 2020

Honda Civic, samochód, który jest znany przez każdego fana motoryzacji i nie tylko. Japoński model ma na świecie wielu oddanych fanów, którzy cenią w nim nietuzinkowość oraz ostre kształty. Premiera prototypu odbędzie się w dość specyficzny sposób. Dojdzie do niej na platformie Twitch.

Honda Civic zadebiutuje w przyszłym tygodniu. Prototyp ma być ewolucją poprzedniej generacji. Premiera modelu odbędzie się na Twitchu.

Pięć długich lat czekają fani japońskiej marki na nową generacje kultowego Civica. To właśnie w 2015 roku premierę miało 10 wydanie legendarnego modelu. Japońscy konstruktorzy zdecydowali, że to czas najwyższy na następcę i spadkobiercę legendy.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie warto łamać przepisów przy policji. Reakcja mundurowych mogła być tylko jedna - Wideo

2. Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży

3. Piesi uciekali w popłochu przed kierowcą Skody. Stracił prawo jazdy przez jeden szczegół

Poznamy go 17 listopada za pośrednictwem platformy Twitch. Jest to rewolucyjny sposób, którego głównym założeniem jest trafienie w gusta tych młodszych odbiorców, którzy w dzisiejszych czasach mnóstwo swojego czasu poświęcają życiu w internecie.

Honda protoptyp

Warto podkreślić, że nie będzie to wersja ostateczna, a jednie prototyp, który w niedługiej przeszłości ma przerodzić się w gotowy projekt. Można jednak spodziewać się tego, że różnice pomiędzy projektem studyjnym a produkcyjnym będą naprawdę niewielkie.

Tragiczne zderzenie osobówki z cysterną. Skoda została dosłownie zmieciona z drogi - WideoTragiczne zderzenie osobówki z cysterną. Skoda została dosłownie zmieciona z drogi - WideoCzytaj dalej

Patrząc na widea oraz różnorakie trudno doszukiwać się prawdziwej rewolucji. Idealnym określeniem będzie ewolucja, poprzedniego modelu. Wiadomo, że przód pojazdu, będzie przypominać ostatnią generację modelu Accord, który nie jest jednak oferowany na Starym Kontynencie. Istotnymi zmianami będą dynamicznie wystylizowany tył oraz wysoko poprowadzoną linię okien.

Oficjalnie nie wiadomo jakie silniki zawitają do nowego Civica. Obecny jest oferowany z dwoma silnikami benzynowymi. Do wyboru jest litrowa jednostka, o mocy 126 KM oraz 1,5-litrowa jednostka, o mocy 182 KM.

Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoBliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoCzytaj dalej

Więcej szczegółów dotyczących nowej generacji Civica poznamy niebawem. Na ten moment powinny wystarczyć nam jedynie prototyp oraz jego premiera w dniu 17 listopada.

Honda protoptyp

W następnym tygodniu dowiem się również, kiedy można spodziewać się oficjalnej premiery. Można przypuszczać, że nastąpi to nie później niż w 2021 roku.

Zobacz także:

1. Skandaliczna akcja policji w Biedronce. 16-latek skuty kajdankami z kuriozalnego powodu

2. Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)

3. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach

4. Niesamowity kask kierowcy F1. Wspiera osoby wykluczone oraz LGBT

5. Porsche z ogromną siłą wjechało w karetkę. Przewoziła pacjenta z koronawirusem - Wideo

6. Niezwykle popularna aplikacja okazała się wielkim oszustwem. Ponad milion zarażonych urządzeń, Polska na liście

7. Z ostatniej chwili: już jest w rękach policji. Kryminalni zatrzymali podejrzanego o podpalenie mieszkania poczas marszu

Następny artykuł