Grupa SPEED zatrzymała kierowcę Alfy Romeo. Zebrał 30 punktów w 30 sekund
Źródło: Materiały Policyjne

Zdobył 30 punktów karnych w 30 sekund. Grupa SPEED zatrzymała kierowcę Alfy Romeo - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Grudnia 2020

Grupa SPEED z Zielonej Góry zatrzymała kierowcę Alfy Romeo, który pomylił drogę publiczną z torem Formuły 1. Mężczyzna w 30 sekund zdobył 30 punktów karnych i pożegnał się z prawem jazdy. Kierowca nie wróci za kółko, dopóki nie zda ponownie egzaminu.

Alfa Romeo niedawno wróciła do Formuły 1 - kierowca auta włoskiej marki, który jechał przez miejscowość Płoty, zapomniał jednak, że jedzie drogą publiczną - nie po torze.

Policjanci z zielonogórskiej grupy Speed zatrzymali 20-letniego kierowcę Alfy Romeo, który złamał kilka przepisów ruchu drogowego. Skala wykroczeń była na tyle duża, że mężczyzna uzbierał łącznie 30 punktów karnych w zaledwie 30 sekund.
Kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

15 grudnia 2020 roku policjanci z Zielonej Góry patrolowali okoliczne miejscowości Płoty w nieoznakowanym radiowozie. Zauważyli Alfę Romeo, której kierowca jechał z prędkością znacznie większą, niż dopuszczalne limity na drodze. W terenie zabudowanym rozpędził się do 121 km/h. Jakby tego było mało, kilkukrotnie wyprzedzał inne pojazdy w niedozwolonych miejscach, m.in. na przejściach dla pieszych i podwójnej linii ciągłej.

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

Grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego. Zebrał 30 punktów karnych

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 20-latek z powiatu zielonogórskiego. Mężczyzna wyraził skruchę i przyznał, że zachował się nieodpowiedzialnie, ale nie było mowy o tym, aby skończyło się na pouczeniu. Biorąc jednak pod uwagę skalę przewinień, stracił prawo jazdy.

Zgodnie z taryfikatorem, kierowca Alfy Romeo zebrał łącznie 30 punktów karnych. Policjanci byli więc zmuszeni zatrzymać dokument. 20-latek nie odzyska uprawnień po upływie 3 miesięcy, lecz dopiero wtedy, gdy ponownie zda egzamin. Mężczyzna przekroczył bowiem dopuszczalny, 24-punktowy limit punktów karnych.

To kolejny młody kierowca, który w ostatnim czasie pożegnał się z prawem jazdy. Niedawno 20-letni właściciel Seata wpadł w ręce policji, gdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o... ponad 110 km/h. Mężczyzna miał prawo jazdy niespełna rok. W tym czasie nazbierał ponad 20 punktów karnych i będzie musiał ponownie starać się o uprawnienia.

O ponad 100 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym zatrzymany przez policjantów, 20-letni kierowca Seata. Młody mężczyzna na ul. Sikorskiego w Rzeszowie jechał z prędkością 184 km/h... przy ograniczeniu do 70 km/h.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Następny artykuł