Fotoradary na Poniatowskiego -Jest zgoda konserwatora
Źródło: Google StreetView

Jest zgoda konserwatora - Na moście Poniatowskiego pojawią się fotoradary

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Sierpnia 2020

Fotoradary okazały się znacznie tańszym rozwiązaniem od odcinkowego pomiaru prędkości. Mają zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Chodniki na „Poniacie” popularne są wśród pieszych szczególnie latem - to właśnie pod nim mieszczą się ponoć najlepsze miejsca do imprezowania zlokalizowane po prawej stronie Wisły.

Zdecydowanie najładniejszy most w Warszawie zyska sześć nowych ozdób, o których mówi się od dłuższego czasu.
Na moście ma się pojawić aż 6 urządzeń do pomiaru prędkości.

Rozpisany został przetarg na urządzenia, które pojawią się na moście. W komunikacie czytamy, że ich uruchomienie ma być kwestią zaledwie kilku miesięcy.

Fotoradary na popularnym "Poniacie" - jest zgoda konserwatora zabytków.

Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząDramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząCzytaj dalej

O tym, że zabytkowy most jest niebezpieczny, mówi się dawna. Jest to prawdopodobnie najbardziej uczęszczana przez przechodniów przeprawa. Chodniki na „Poniacie” popularne są wśród pieszych szczególnie latem - to właśnie pod nim mieszczą się ponoć najlepsze miejsca do imprezowania zlokalizowane po prawej stronie Wisły.

Zabytkowa konstrukcja poważnie utrudnia zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Nie można na zabytkowym moście po prostu zbudować, np. dodatkowej kładki rowerowej czy barierek oddzielających chodnik od jezdni.

Fotoradary okazały się znacznie tańszym rozwiązaniem od odcinkowego pomiaru prędkości. Mają zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Obecne ograniczenia do 50 i 40 km/h są, delikatnie mówiąc, ignorowane przez kierowców. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich, po otrzymaniu pozytywnej opinii konserwatora zabytków, rozpisał przetarg na sześć fotoradarów, które będą hamować temperament kierowców.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie staną. Rozważane wcześniej wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości okazało się być zbyt kosztowne.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł