ZDrogi.pl
Tor w Miami

F1 Miami Grand Prix / Twitter

Formuła 1 zawita do Miami. Pierwszy wyścig już w 2022 roku

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

W końcu, po wielu latach szumnych zapowiedzi oraz majestatycznych planów, Grand Prix Miami stało się faktem. Formuła 1 oficjalnie potwierdziła, że tor z Florydy zagości w planach Królowej Motorsportu aż na 10 kolejnych lat.

Wieloletnie negocjacje oraz rozmowy przyniosły pożądany efekt. Do grona oficjalnych torów F1 dołączyło Miami.

Plany dotyczące organizacji tak wielkiej imprezy na terenie Stanów Zjednoczonych pojawiły się już w 2018 roku. Wówczas w mieście położonym w południowo-wschodniej części Florydy, odbył się F1 Festival, który miał być odpowiednim wprowadzeniem przed Grand Prix USA, które rozegrano w Austin.

Wiadomo, że każdy fan Formuły 1 może dopisać sobie do oficjalnego kalendarza kolejny weekend wyścigowy. Dołączenie do stawki będzie obowiązywało od pierwszego wyścigu w 2022 roku, przez kolejnych 10 lat, aż do 2032 roku.

Tor Miami

Tor w Miami

Pierwsze plotki dotyczące lokalizacji nowego toru, mówiły o obiekcie zbudowanym tuż przy arenie footballowej, na której swoje mecze rozgrywa ekipa Miami Dolphins, występująca na co dzień w NFL.

Okazało się, że plotki miały w sobie ziarnko prawdy. Wiadomo, że tor będzie zlokalizowany tuż przy słynnym stadionie Hard Rock, w Miami Gardens.

Na ten moment dokładnie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premierowy wyścig. Wiele ekspertów wskazuje, że ewentualny termin będzie uzależniony od terminu Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Austin. 

Jak podaje portal motosport.com, bardzo prawdopodobne, że oba wyścigi zostaną rozegrane w zupełnie innych fragmentach sezonu.


Układ toru ma się charakteryzować długą, rozłożystą prostą, na której kierowcy będą mieli możliwość rywalizacji przy ogromnych prędkościach.

Swoje zadowolenie związane z finalizacją organizacji wyścigu wyraziło szefostwo Formuły 1, które podkreśla, że amerykański rynek jest dla nich bardzo ważny.

Dyrektor generalny Królowej Motorsportu, Stefano Domenicali podkreślił, że F1 dołoży wszelkich starań, by w odpowiedni sposób współpracować z ludźmi odpowiedzialnymi za organizację tego wydarzenia. Włoch podkreślił również, że ma ogromną nadzieję na to, że wyścig w pozytywny sposób wpłynie na lokalną społeczność.


Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl
Podobne artykuły

Formuła 1

Motorsport

Już wkrótce wyjaśni się przyszłość Red Bulla. Rewolucyjne decyzje w Formule 1

Czytaj więcej >
Robert Kubica następcy

Motorsport

Dwóch młodych Polaków w szkółce Saubera. Pomogła współpraca Orlenu i Alfy Romeo

Czytaj więcej >
Formuła 1

Motorsport

Kolejny kierowca Formuły 1 zakażony koronawirusem. Trafił na kwarantanne

Czytaj więcej >
Robert Kubica falstart w Daytona24

Motorsport

Trudne chwile Roberta Kubicy. Tyle czekał na start, a nie dostał nawet szansy

Czytaj więcej >
Formula 1

Motorsport

Zatwierdzono ważne zmiany w Formule 1. Weekend wyścigowy przejdzie prawdziwą rewolucje

Czytaj więcej >
Lewis Hamilton

Motorsport

Zaskakująca sytuacja w Formule 1. Mercedes nie przedłuży kontraktu Lewisa Hamiltona?

Czytaj więcej >