Racing point
Źródło: formula 1

Skandal w Formule 1? Zespół ukrywał chorobę swojego kierowcy?

Piotr DutkaPiotr Dutka
21 Października 2020

Formuła 1 żyje szokującymi doniesieniami dotyczącymi zdrowia Lance Strolla. Racing Point miał rzekomo ukrywać chorobę swojego kierowcy. Zespół może spodziewać się surowych kar za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Formuła 1 żyje kolejnym skandalem. Racing Point rzekomo ukrywał informacje na temat stanu zdrowia Lance Strolla.

Każdy z nas wie, jak bardzo niebezpieczna jest pandemia koronawirusa Covid-19. Wiadomo, że trzeba zachować szczególne środki ostrożności, aby uniknąć zakażenia. Niestety nie wszyscy biorą zagrożenia na poważnie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nietypowa pielgrzymka na A4. Szedł na kolanach do Częstochowy. Został zatrzymany przez policję

2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później

Do interesującej sytuacji doszło w Formule 1. Lance Stroll, kierowca zespołu Racing Point w Formule 1, poinformował, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w swoim organizmie. Nie było by to nic dziwnego, gdyby nie okoliczności całej sytuacji.

Kanadyjczyk czuł się chory już podczas GP Eifelu i jego miejsce podczas kwalifikacji i wyścigu zajął Nico Hulkenberg. Jego objawy opisano, jako nie pasujące do COVID-19, dzięki czemu kierowca mógł wrócić do domu, bez konieczności testu.

Motorniczy znalazł sposób na cwaniaka w BWM. Takiego rozwiązania nie spodziewał się nikt - WideoMotorniczy znalazł sposób na cwaniaka w BWM. Takiego rozwiązania nie spodziewał się nikt - WideoCzytaj dalej

Testy przeprowadzone w tygodniu wykazały jednak obecność koronawirusa. Aktualnie, kierowca jest już zdrowy, ponieważ otrzymał wynik negatywny.

Według wielu osób, podczas GP Niemiec, Racing Point mógł ukrywać stan swojego kierowcy. FIA jakiś czas temu wydała oświadczenie, że zespół nie znalazł luki w testach na COVID-19. Sytuacja jest napięta, i zespół może spodziewać się srogich kar.

Zobacz także:

1. Uczniowie podstawówek przejdą na naukę online. Premier właśnie wydał oświadczenie

2. Będziesz miał pieniądze, a z nich nie skorzystasz. Czekają Cię spore problemy z nowymi monetami

3. Prowadzący program w TVN Turbo zatrzymany przez CBA

4. Znany celebryta doprowadził do wielkiej tragedii. Jego Lamborghini siało postrach na drodze - Wideo

5. Kościół porozumiał się rządem. Jest decyzja w sprawie zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

Następny artykuł