Formuła 1
Źródło: Formuła 1

Kalendarz nowego sezonu Formuły 1 zatwierdzony. Najdłuższy sezon w historii

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Grudnia 2020

Formuła 1 ogłosiła oficjalny kalendarz na sezon 2021. FIA zakłada, że w przyszłym roku odbędą się aż 23 wyścigi. Warto odnotować, że będzie to najdłuższy sezon w historii Królowej Motorsportu. Jedno jest pewne. Fani F1 nie będą z tego powodu narzekać.

Formuła 1 z oficjalnym kalendarzem na sezon 2021. Czeka nas rekordowo długi sezon. Fani będą zadowoleni.

Formuła 1 ma ogromną ilość swoich fanów na całym świecie. Królowa Motorsportu od lat elektryzuje miliony, oferując niezapomniane wrażenia oraz emocje.

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zatwierdziła kalendarz F1 na sezon 2021. Przyszły rok będzie stał pod znakiem 23 Grand Prix.

Oficjalny terminarz nowego sezonu został przedstawiony już w ubiegłym miesiącu, Sympatycy F1 byli przygotowani na to, że w sezonie 2021 czekają nas 23 wyścigi.

Warto jednak podkreślić, że F1 przykłada bardzo ważną wagę do powrotu do względnej normalności. Chodzi o fakt, że pomimo panującej pandemii koronawirusa Covid-19, chce być obecna na takich torach jak USA, Meksyk czy Brazylia.

Kierowca TIR-a miał prawie pięć promili w organizmie. Jeździł slalomem do autostradzieKierowca TIR-a miał prawie pięć promili w organizmie. Jeździł slalomem do autostradzieCzytaj dalej

Jedyną nowością w kalendarzu jest nocny wyścig w Arabii Saudyjskiej. Mowa o Grand Prix, które będzie mieć miejsce na ulicach Dżuddy. Debiut toru przypadnie w ostatniej rundzie sezonu 2021.

Warto podkreślić, że FIA nie rozwiązała do końca problemu z kwietniowym Grand Prix Wietnamu. Wiele wskazuje na to, że ta impreza nie dojdzie do skutku, głównie ze względu na aresztowanie polityka, który był głównym ogniwem spajającym organizację wyścigu F1 w stolicy kraju, Hanoi.

Jest on oskarżony o korupcję, a nowe władze nie są już tak pozytywnie nastawione dla F1.

Formuła 1 interesująca jak nigdy. Sezon 2021 będzie najdłuższym w historii.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zastąpienie GP Wietnamu jakimś innym krajem. Swoje chęci wyrażają promotorzy GP Turcji, dwa włoskie tory, Imola oraz Mugello, a także portugalskie Portimao.

Przypominamy, że nowy sezon F1 rozpocznie się 21 marca w Australii, a zakończy 5 grudnia w Abu Zabi.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł