Formuła 1 Mazepin
Źródło: formula 1

Syn miliardera w Formule 1. Nikita Mazepin będzie jeździł dla Haasa

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Grudnia 2020

Formuła 1 elektryzuje wielu fanów na całym świecie. Królowa Motosportu jest marzeniem wielu kierowców, którzy chcą pokazać swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Jedynie nieliczni otrzymują tę niezwykłą szansę. Będzie wśród nich Nikola Mazepin.

Formuła 1. Nikita Mazepin został kierowcą Haasa. Syn miliardera otrzyma swoją szansę w elicie.

F1 ma ogromną ilość sympatyków na całym świecie. Królowa Motosportu od dekad może pochwalić się gigantycznym zainteresowanie. Prestiż oraz efektowność przyciągali ludzi jak magnes.

Jazda w elicie motosportu jest marzeniem każdego kierowcy. Niestety, ale jedynie garstce udaje się zrealizować to niezwykle ambitne założenie. Wśród nich wkrótce będzie rosyjski kierowca Nikita Mazepin, który dołączy do stawki w sezonie 2021.

Było to wiadome już od jakiegoś czasu, aczkolwiek dopiero niedawno zostało ogłoszone szerszej publice.

Wiadomo, że młody Rosjanin spotka się w jednym zespole z synem legendy Formuły 1, Michaela Schumachera, Mickiem.Młody Niemiec również otrzymał szansę debiutu w elicie, którą będzie chciał dobrze wykorzystać.

Już w ten weekend zakończy się sezon F2, w której występuje wyżej wspomniana dwójka. Klasyfikacji generalnej juniorskiej serii przewodzi właśnie Schumacher, zaś jego kolega z teamu Nikita Mazepin zajmuje 3. pozycję.

Tematy wybrane dla Ciebie

Haas potwierdził również, że umowa z obywatelem Rosji będzie mieć charakter wieloletni. Obie strony mają nadzieję na efektową współpracę.

Formuła 1 będzie docelowym miejscem jazdy Nikity Mazepina. Młody kierowca będzie chciał wykorzystać swoją szansę.

Młody Rosjanin wypowiedział się na temat jazdy dla amerykańskiego zespołu.

Zostanie kierowcą Formuły 1 to spełnienie moich marzeń. Naprawdę doceniam zaufanie jakim obdarzyli mnie Gene Haas, Gunther Steiner i cała ekipa. Dają szansę młodemu kierowcy i jestem im za to wdzięczny. Nie mogę doczekać się początku naszej relacji na torze, jak i poza nim. Naturalnie nadal pragnę demonstrować swoje umiejętności po mocnym sezonie w Formułe 2. Zespół będzie oczekiwał informacji zwrotnych i wskazówek w celu udoskonalenia konstrukcji na rok 2021 i kolejne lata. Przyjmę tę odpowiedzialność i już nie mogę doczekać się startu." przekazał.

Legendarny kierowca Seicento w końcu wpadł. Zapłaci majątekLegendarny kierowca Seicento w końcu wpadł. Zapłaci majątekCzytaj dalej

Warto podkreślić, że Nikita to syn Dmitrija Mazepina, współwłaściciela i prezesa gigantycznej rosyjskiej firmy Uralchem, która produkuje nawozy.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł