Model Ferrari
Źródło: globewings.com

Ferrari wydłuża czas zamknięcia swoich fabryk w Maranello i Modenie

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Marca 2020

Ferrari bardzo ostrożnie podejmowało decyzje związane z zamykaniem swoich fabryk, jednak ostatecznie skapitulowało. Obie fabryki, zarówno w Maranello jak i Modenie pozostaną zamknięte co najmniej do 14 kwietnia.

Produkcja samochodów Ferrari w samym epicentrum wirusa została zawieszona

Mimo bardzo dramatycznej sytuacji we Włoszech Ferrari przedłużało to, co było nieuniknione. W połowie marca zarząd wydał oświadczenie, w którym stosując się do zaleceń włoskiego rządu, zawiesił produkcje w obu fabrykach. Prognozy kreślone przez firmę były bardzo optymistyczne. Powrót do pełnej działalności miał nastąpić 27 marca. Jednak już wiemy, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa pokrzyżowała plany włoskiej marce. Oficjalnie produkcja w Maranello, jak i Modenie została wstrzymana do 14 kwietnia.

Praca zdalna nadal jedyną formą aktywności pracowniczej Ferrari

Wszystkie działania, które będzie można wykonać za pomocą pracy zdalnej (telepracy), będą kontynuowane normalnie jak w ostatnich tygodniach. Firma nadal będzie wypłacać wynagrodzenia wszystkim, którzy z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie będą w stanie standardowo wykonywać swoich obowiązków. 14 marca Ferrari podjęło decyzje o zamknięciu swoich fabryk, żeby nie narażać swoich pracowników na niebezpieczeństwo związane z zakażeniem wirusem COVID-19.

Ferrari pewne swojej rentowności, jak i stabilności finansowej firmy

Ferrari nadal wierzy, że ze względu na wysoką wartość marki, dobrą równowagę ekonomiczną oraz solidność ich modelu biznesowego, marka nadal będzie w stanie generować wysokie przychody. Zarząd jest pewny takiego scenariusza, nawet pomimo pandemii, która pustoszy praktycznie cały świat, powodując problemy na rynku motoryzacyjnym.

,, Będziemy w stanie przedstawić jeszcze więcej dobrych i rzetelnych wiadomości finansowych, naszym inwestorom, podczas ogłaszania wyników ekonomicznych firmy”. Tak brzmi oficjalne oświadczenie zarządu Ferrari. Nie od dziś wiadomo, że pozytywne myślenie i nadzieja na dobre wyniki to podstawa sukcesu.

Następny artykuł