Ferrari Akademia
Źródło: Formula 1

Historia pisze się na naszych oczach. Nastolatka otrzyma szansę jazdy w akademii Ferrari

Piotr DutkaPiotr Dutka
26 Stycznia 2021

Ferrari ogłosiło przełomową informację. 16-letnia Holenderka otrzyma szansę jazdy w akademii włoskiej ekipy. Maya Weug, rywalizująca do tej pory w wyścigach gokartów, jest pierwszą kobietą, która została członkinią akademii z Maranello. Była zdecydowanie najlepsza podczas specjalnie zorganizowanego obozu dla perspektywicznych młodych kierowców.

Ferrari ogłosiło ważną wiadomość. Młoda Holenderka dołączy do akademii kierowców włoskiej ekipy. Historyczna decyzja.

Akademia kierowców Ferrari jest jedną z najlepszych na świecie. Możliwość jazdy dla włoskiego teamu jest marzeniem wielu młodych kierowców. Tak wielką szansę otrzymują jedynie ci najlepsi.

Ogromny zaszczyt, spotkał 16-letnią Maya Weug, która do tej pory rywalizowała w wyścigach gokartów. Dołączy ona do zespołu z Maranello i stanie się pierwszą kobietą, która tego dokona.

Holenderka była zdecydowanie najlepsza podczas specjalnie zorganizowanego campu dla perspektywicznych młodych zawodników.

Nastolatka ma rozwijać swój potencjał pod okiem wybitnych fachowców. Otrzyma możliwość szlifowania swoich umiejętności w Formule 4, która jest rozgrywana pod egidą FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa).

Uciekał swoim BMW przed policją. 43-latek myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy - WideoUciekał swoim BMW przed policją. 43-latek myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy - WideoCzytaj dalej

"To kluczowy moment w historii Ferrari i jego akademii. Przyjęcie Mai to dowód na nasze zaangażowanie w proces równego dostępu i równych szans dla wszystkich chcących startować w motosporcie" - przekazał Mattia Binotto, czyli szef teamu Ferrari.

Warto wspomnieć o pewnym interesującym fakcie. Włoski zespół wypromował już ogromną ilość zdolnych kierowców, którzy aktualnie jeżdżą w elicie Motorsportu. Chodzi o m.in. Charlesa Leclerca i debiutanta Micka Schumachera, syna słynnego Michaela.

Warto dodać, że do tej pory w Królowej Motorsportu jeździło tylko kilka kobiet. Pierwszą z zawodowym kontraktem była Włoszka Maria Terese de Filippis (zmarła w 2016 r.). W latach 1958-59 wystartowała dwukrotnie w kwalifikacjach do Grand Prix Monako oraz w wyścigu F1 w Spa, w którym to zajęła przyzwoite 10 miejsce.

Wszystkim fanom Formuły 1 przypominamy, że nowy sezon F1 miał rozpocząć się 21 marca w Australii, a zakończyć 5 grudnia w Abu Zabi. Jednak z powodu pandemii koronawirusa Covid-19, inauguracja sezonu zostanie przesunięta i będzie mieć miejsce podczas GP Bahrajnu..

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł