Facebook zawrzał po tym wpisie
Źródło: poboczem.pl

"Jak się potrąci Ukraińca, to trzeba to gdzieś zgłaszać?". Ten kuriozalny wpis na Facebooku wywołał prawdziwą burzę w polskim internecie

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Sierpnia 2020

Internet jest pomocnym źródłem codziennych informacji. Można w nim znaleźć wiele ciekawych treści, które są przydatne w codziennym życiu. Istnieje jednak druga strona medalu. Internet to miejsce pełne nienawiści, dyskryminacji, homofobii i rasizmu. Pewien post o Ukraińcach wywołał gigantyczną lawinę.

Facebook miejscem ataków nienawiści. Nieudana prowokacja wywołała prawdziwą lawinę komentarzy.

Krzywdzące stereotypy o Ukraińcach są utrwalane w naszym kraju od bardzo dawna. Obywatele tego kraju są bardzo często odbierani bardzo negatywnie. Spotykają się z nienawiścią oraz są atakowani z każdej strony.

Wielu z nich przyzwyczaiło się do wszechobecnych uprzedzeń. Niektórzy nie reagują na zaczepki oraz krzywdzące uwagi. Wpisy o podobnym wydźwięku są jednak bardzo poważne i nie należy ich bagatelizować. Tym bardziej się z nich śmiać.

Całą sytuację nagłośnił portal poboczem.pl, który dotarł do kuriozalnego wpisu na Facebooku. Pewien mężczyzna błysnął niesamowicie, zadając skandaliczne pytanie.

Kuriozalny wpis w internecieTego wpisu nie trzeba nawet komentować
fot. poboczem.pl

Pod wpisem bardzo szybko znalazła się prawdziwa lawina komentarzy. Spora część osób była oburzona, choć znalazły się osoby, które wykorzystały post do nakręcania spirali nienawiści.

Śmiało można przyznać, że nawet jeśli celem autora postu było zabłyśnięcie czarnym poczuciem humoru, czy też zwykła prowokacja to tak nie powinno się traktować mniejszości żyjących w naszym kraju. Warto podkreślić, że wielu naszych rodaków narzeka na traktowanie poza granicami naszego kraju, więc takie posty są po prostu nie na miejscu.

źródło: poboczem.pl

Następny artykuł