F1 Kask
Źródło: Twitter

Niesamowity kask kierowcy F1. Wspiera osoby wykluczone oraz LGBT

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Listopada 2020

F1, czyli Królowa Motosportu od lat elektryzuje miliony fanów na całym świecie. Jeden z kierowców ścigających się wśród najlepszych, zdecydował się na niezwykły gest. Chodzi o wspieranie osób wykluczonych oraz środowiska LGBT. Znany kierowca przygotował kask w tęczowych barwach.

Kierowca Formuły 1 przygotował niesamowity kask. Zdecydował się na wsparcie osób wykluczonych oraz środowiska LGBT.

Tolerancja w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna. Aktualnie wiele osób jest dyskryminowanych oraz nie czuje się komfortowo w swoim środowisku. Wiele osób chce to zmienić. Wśród nich są sportowcy, którzy są autorytetami dla milionów fanów na całym świecie.

Jednym z takich bohaterów, którzy w bardzo fajny, pozytywny sposób walczą z brakiem tolerancji na świecie jest Sebastian Vettel.

Dzisiaj grzeje:

1. Nietrzeźwy Ukrainiec uciekał przed kierowcą lawety, którą wcześniej wezwał. Powód odbiera mowę

2. Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży

3. Porsche z ogromną siłą wjechało w karetkę. Przewoziła pacjenta z koronawirusem - Wideo

Niemiec przy okazji GP Turcji postanowił wesprzeć środowiska dyskryminowane - m.in. społeczność LGBT i czarnoskórych. Kierowca Ferrari przygotował kask w tęczowych barwach.

Jest to pokłosiem tego, że od tego sezonu F1 zwraca szczególną uwagę na tolerancję i promuje akcję #WeRaceAsOne. Formuła 1 promuje wartości, że w jej środowisku każdy jest równy, niezależnie od koloru skóry, orientacji seksualnej, pochodzenia etnicznego, itd.

Znany i lubiany kierowca Ferrari zdecydował się na bardzo odważny ruch. Na wyścig F1 na Istanbul Park przygotował specjalne malowanie kasku, które ma zwracać uwagę na sytuację osób wykluczonych - środowisk LGBT, czarnoskórych, niepełnosprawnych.

Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoBliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoCzytaj dalej

Tradycyjną niemiecką flagę na kasku Vettela zastąpiła tęcza. Do tego na górze nakrycia głowy kierowcy F1 znajdziemy napis "Razem jako jedność".

Warto podkreślić, że na dole kasku da się też dostrzec wizerunki różnych osób - m.in. starszych, niepełnosprawnych, czarnoskórych."Bez granic, tylko horyzonty, tylko wolność" - głosi z kolei napis umieszczony na tęczowej fladze na kasku Vettela.

Zobacz także:

1. Skandaliczna akcja policji w Biedronce. 16-latek skuty kajdankami z kuriozalnego powodu

2. Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)

3. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach

4. Estakada zapada się na samochód po uderzeniu przez betoniarkę.

5. Wjechał w śmieciarkę, potrącił pracownika i uciekł z miejsca wypadku

6. Niezwykle popularna aplikacja okazała się wielkim oszustwem. Ponad milion zarażonych urządzeń, Polska na liście

7. Z ostatniej chwili: już jest w rękach policji. Kryminalni zatrzymali podejrzanego o podpalenie mieszkania poczas marszu

Następny artykuł