F1
Źródło: motofakty

Kierownica Ayrtona Senny sprzedana na aukcji za niesamowitą cenę. Prawdziwa gratka dla fanów F1

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Listopada 2020

Formuła 1 ma spore grono fanów na całym świecie. Królowa Motosportu dostarcza wielu emocji i wiele osób z wielkim uczuciem ogląda zmagania najlepszych kierowców globu. Wielu fanów bardzo dobrze kojarzy nazwisko Senna. Kierownica słynnego brazylijskiego kierowcy została właśnie wylicytowana na pokaźną sumę.

Kierownica Ayrtona Senny wylicytowana na aukcji. Ile zapłacono za przedmiot legendarnego kierowcy?

Ayrton Senna to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kierowców, który kiedykolwiek jeździł w Formule 1. Niestety, jego wspaniałą karierę, nagle w 1994 roku przerwała tragiczna śmierć podczas GP San Marino na torze Imola.

Aukcje samochodowe to nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Prawdziwą perełką jest kierownica Ayrtona Senny z wyścigu na torze Imola z 1987 roku. Została ona sprzedana na aukcji w brytyjskim Stafford za 5 tysięcy funtów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje dwóch motocyklistów. Szpitale odmawiały przyjęcia

2. Przełom w pracach nad szczepionką przeciwko COVID-19. "To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki”

3. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

Warto podkreślić, że była ona pamiątką, którą słynny kierowca Formuły 1 wręczył w 1987 roku Bobowi Preece'owi, pracownikowi zespołu Lotus, który poświęcił F1 ponad 20 lat swojego życia.

Kierownica Ayrtona Senny

Takie kierownice sprzedawane są w cenach od 2 tysięcy do 16 tysięcy funtów. Szacowaliśmy, że nasza pójdzie za 3-5 tysięcy. Została sprzedana za 5 tysięcy funtów - powiedział Rik Alexander, starszy aukcjoner domu aukcyjnego Hansons.

Zbierał pokemony na środku ruchliwej drogi. Samochód z impetem wjechał w młodego mężczyznę - WideoZbierał pokemony na środku ruchliwej drogi. Samochód z impetem wjechał w młodego mężczyznę - WideoCzytaj dalej

Warto przypomnieć osiągnięcia tego wybitnego kierowcy. Brazylijczyk był wybitnym zawodnikiem a co najważniejsze trzykrotny mistrz świata Formuły 1.

Wystartował w stu sześćdziesięciu grand prix, zdobył 610 punktów, osiemdziesiąt jeden razy stawał na podium, z czego czterdzieści jeden razy na najwyższym jego stopniu. Po poważnym wypadku podczas Grand Prix San Marino na torze Imola w 1994 roku, zmarł w szpitalu w Bolonii we Włoszech w wyniku obrażeń mózgu.

Zobacz także:

1. Zbigniew Boniek i Adam Małysz mają niespodziankę dla tysięcy Polaków. Już jutro wszystko stanie się jasne, na żywo w radiu

2. Samuel Pereira straci posadę redaktora naczelnego? Przedstawił swoje stanowisko w związku ze zwolnieniem

3. 490 km w 2 godziny. Radiowóz wiózł nerkę do przeszczepu

4. Łamali przepisy przy policji. Funkcjonariusze szybko wkroczyli do akcji - Wideo

5. Przerażająca interwencja policji. Babcia została spacyfikowana przez funkcjonariuszy - Wideo

6. Dlaczego pies liże po twarzy? 5 nieoczywistych powodów, powinieneś wiedzieć

Następny artykuł