f1
Źródło: F1.com

Red Bull opuści F1? Kością niezgody rozwój silników

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Listopada 2020

F1 bez Red Bulla? Według światowych mediów to bardzo realny scenariusz. Głównym problemem jest rozwój silników, który według ekipy z Milton Keynes miałaby być zamrożona do końca 2021 roku.

F1 bez Red Bulla? Media spekulują, że ekipa z Milton Keynes może wkrótce może opuścić stawkę.

Wszystko wskazywało, że temat oraz ewentualne zastrzeżenia dotyczące silników w F1 to melodia przeszłości. Jak się okazuje, nie jest tak do końca. Dopiero w sezonie 2026 pojawią się nowe jednostki, dlatego wiele osób sądziło, że temat nie będzie drażliwy przynajmniej do końca 2025 roku.

Problemy Red Bulla wynikają z wycofania się Hondy z Królowej Motosportu po sezonie 2021. Decyzja japońskiego koncernu znacznie zmieniała reguły gry.

Dzisiaj grzeje:

1. Dramat na drodze. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Wśród poszkodowanych są dzieci

2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

3. Co z podwyżkami emerytury dla polskich seniorów? Minister przerwała milczenie, "sytuacja jest wyjątkowa"

Problem polega na tym, że Red Bull chce w latach 2022-2025 odkupić silniki do Hondy i montować je w swoich bolidach. . Aby pomysł miał jednak sens, zespół z Milton Keynes oczekuje zamrożenia rozwoju jednostek napędowych.

Szanse na spełnienie oczekiwać Red Bulla są jednak znikome. Na ewentualne odejście ekipy z Milton Keynes niewzruszony jest Jean Todt, który dosadnie wyjaśnił, że nie da się szantażować.

Jechał ratować ludzi, zginął w tragicznych okolicznościach. Przerażający wypadek młodego strażakaJechał ratować ludzi, zginął w tragicznych okolicznościach. Przerażający wypadek młodego strażakaCzytaj dalej

Odejście RB ze świata Formuły 1 jest bardzo małe. Każdy kojarzy markę napoi energetycznych głównie dzięki F1. Todt ma tego świadomość i dla niego ważniejsza jest dyskusja na temat nowych silników, jakie mają się pojawić w przyszłości.

- Rozmawiamy o silniku przyszłości. Chcę zobaczyć wszystkie możliwe propozycje na stole, zlecić analizę moim ekspertom, tak by wybrali najlepsze opcje. Emocje i uczucia muszą odejść na bok. W przeciwnym razie podejmiemy błędne decyzje, a na to nie możemy sobie pozwolić - powiedział jasno Todt.

Zobacz także:

1. Leki, które mogą pomóc w walce z koronawirusem. Dziś każdy powinien mieć je w domowej apteczce

2. Mateusz Morawiecki nagle przekazał wiadomość dla wszystkich Polaków. Konieczna jest pełna mobilizacja

3. 15-latek ukradł BMW z osiedlowego parkingu. Chwilę potem wylądował w rowie

4. Rząd pracuje nad nowymi przepisami. Fiskus szybciej zajmie nasz samochód?

5. Groźny wypadek w Małopolsce. Siła uderzenia była tak duża, że dostawczak wywrócił się na bok

6. Sprzed chwili: Ministerstwo Zdrowia wydało polecenie. Wszyscy muszą dostosować się od zaraz

Następny artykuł