Elektryczny Transit
Źródło: zdrogi.pl

Elektryczny Ford Transit już w 2022 roku - nowa era w logistyce

Wbudowana funkcja 4G umożliwi menedżerom floty dostęp do danych diagnostycznych dotyczących lokalizacji i błędów, a także wgrywanie nowych tras i monitorowanie zachowania podczas jazdy.

Ford potwierdził, że w pełni elektryczna wersja niezwykle popularnego Transita trafi na rynek amerykański i kanadyjski już w 2022 r.

Transit będzie produkowany w USA, najprawdopodobniej w nowym, specjalnie zbudowanym zakładzie produkcji pojazdów elektrycznych w Michigan, i stanowić będzie część globalnej strategii elektryfikacji firmy o wartości 11,5 miliarda dolarów.

Wstępne szkice pokazują, że w formie furgonetki nowy Transit w dużej mierze zachowa sylwetkę obecnego modelu, ale — jak to zwykle bywa w przypadku elektrycznych wersji pojazdów spalinowych — prawdopodobnie będzie miał zaślepioną kratkę i kilka innych atrybutów krzyczących „jestem na prąd”

Ford ujawnił, że podobnie jak obecny Transit, wersję elektryczną będzie można kupić w postaci furgonetek, ciężarówek i wersji do zabudowy. Kupujący mogą również wybrać jedną z trzech opcji długości nadwozia i wysokości dachu.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, czym będzie napędzany elektryczny Transit, choć można oczekiwać, że będzie dzielił część rozwiązań z niedawno ujawnionym elektrycznym SUV-em Mach-E.

Wbudowana funkcja 4G umożliwi menedżerom floty dostęp do danych diagnostycznych dotyczących lokalizacji i błędów, a także wgrywanie nowych tras i monitorowanie zachowania podczas jazdy.
Pojazd użytkowy będzie sprzedawany standardowo z pakietem zaawansowanych programów wspomagania kierowcy, w tym z automatycznym hamowaniem awaryjnym, wykrywaniem pieszych, asystentem utrzymania pasa ruchu i automatycznymi światłami drogowymi.

Nie potwierdzono jeszcze, kiedy elektryczny Transit będzie oferowany za granicą, ale prawdopodobnie pojawi się w Europie wkrótce po nadchodzącym wariancie hybrydowym typu plug-in.

Prezydent Forda Jim Farley powiedział: „Pojazdy użytkowe są kluczowym elementem naszego wielkiego zakładu na elektryfikację. Jako liderzy w tej przestrzeni, przyspieszamy nasze plany tworzenia rozwiązań, które pomogą firmom lepiej funkcjonować, zaczynając od naszego całkowicie elektrycznego Transita i F-150.

„Ten Ford Transit nie polega tylko na stworzeniu elektrycznego układu napędowego. Chodzi o zaprojektowanie i opracowanie produktu cyfrowego, który napędza floty do przodu ”.

Ford ujawni ceny i dane techniczne elektrycznego tranzytu w późniejszym terminie.

Następny artykuł