Dziecko musiało kłamać na prośbę matki. Dziewczynce nie skradziono aparatu
Źródło: Google StreetView

Skandal - Jednak nie ukradziono 12-latce aparatu? Prawda okazała się zupełnie inna

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Sierpnia 2020

Dziecko zostało zmuszone przez matkę do kłamstwa na temat drogiego urządzenia. Sprawa zostanie skierowana do prokuratury na drogę postępowania karnego. Poznańscy policjanci wykazali się jednak dużą empatią i postanowili pomóc kobiecie i jej córce.

Sprawa 12-letniej Julii z Poznania poruszyła całą Polskę. Kilka dni temu kraj obiegła wiadomość o tym, że dziewczynka podczas spaceru z mamą i siostrą miała paść ofiarą obrzydliwej kradzieży.

Z relacji mamy Julii wynikało, że nagle podjechało do niej dwóch nastolatków i wyrwali jej z ucha aparat słuchowy warty fortunę. Okazuje się jednak, że żadnej napaści nie było...

Dziecko nigdy nie spotkało nastolatków. Nikt też jej nie ukradł aparatu!

Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząDramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząCzytaj dalej


Policjanci z Poznania ustalili, że do kradzieży procesora dźwięku należącego do 12-letniej nigdy nie doszło. Dzięki nagraniom z kamer monitoringu na ul. Starołęckiej funkcjonariusze ustalili prawdziwy przebieg zdarzeń.
W rozmowie z policją mama 12-letniej Julii przyznała, że do żadnej napaści nigdy nie doszło. Dlaczego skłamała?

Dziecko zostało zmuszone przez matkę do kłamstwa na temat drogiego urządzenia.

- Poinformowała dzisiaj policjantów, że była z dziećmi niedawno nad morzem. W pewnym momencie jej córka weszła do wody i fala zerwała z ucha aparat. Pomimo poszukiwań urządzenia nie udało się znaleźć. Procesor dźwięku o wartości prawie czterdziestu tysięcy zł. był ubezpieczony wyłącznie od kradzieży. Ubezpieczenie rzekomo nie obejmowało zagubienia albo uszkodzenia. Kobieta, znajdując się w trudnej sytuacji finansowej (sama wychowuje dzieci, nie otrzymuje alimentów), zdesperowana postanowiła zgłosić Policji napaść i kradzież - zakomunikowała wielkopolska policja.

Sprawa zostanie skierowana do prokuratury na drogę postępowania karnego. Poznańscy policjanci wykazali się jednak dużą empatią i postanowili pomóc kobiecie i jej córce.

- Biorąc pod uwagę szczególne okoliczności sprawy, policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto przekazali kobiecie kontakt do trzech fundacji, gdzie otrzyma ona bezpłatną pomoc prawną. Policjanci zdecydowali także, że postarają się pomóc dwunastoletniej Julii. Dziewczynka mimo tego incydentu nie powinna być pokrzywdzona i pozbawiona urządzenia pozwalającego jej normalnie żyć - informuje na swojej stronie na Facebooku Wielkopolska Policja.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł