Dziecko pozostawione w aucie
Źródło: Policja.pl

O włos od dramatu. Kobieta mogła doprowadzić do śmierci swojego dziecka

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Sierpnia 2020

Dziecko pozostawione w aucie narażone jest na skrajnie wysokie temperatury. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda! Temperatury wewnątrz pojazdu mogą przekraczać 60 stopni. Takie warunki są skrajnie niebezpieczne dla dorosłej osoby, a co dopiero niemowlęcia.

W Wolsztynie w województwie wielkopolskim chwila nieuwagi mogła doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Mieszkanka Wroniaw zatrzasnęła w aucie kluczyki do samochodu. A wraz z nimi swoje dwumiesięczne niemowlę. Kobieta szybko się zorientowała i postanowiła działać. Z każdą minutą ryzyko utraty dziecka stawało się większe.
Co roku wszędzie pojawiają się komunikaty ostrzegające przed zostawianiem dzieci w nasłonecznionych autach. Nie musimy przypominać, jak niewiele trzeba, aby skończyło się to tragicznie.

Dziecko pozostawione w aucie narażone jest na skrajnie wysokie temperatury. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda!

Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząDramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holownicząCzytaj dalej

O godzinie 15:30 temperatura wciąż była nieznośna, dlatego w aucie robiło się coraz goręcej. Pozostawiony na słońcu samochód zamienia się w prawdziwy piekarnik. Temperatury wewnątrz pojazdu mogą przekraczać 60 stopni. Takie warunki są skrajnie niebezpieczne dla dorosłej osoby, a co dopiero niemowlęcia.

- Z uwagi na wysoką temperaturę otoczenia i niebezpieczeństwo, jakie z tego powodu mogło zagrażać dziecku, na miejsce natychmiast skierowany został dzielnicowy. Policjant podbiegł do zaparkowanego auta, przy którym znajdowała się wyraźnie zdenerwowana kobieta oraz kilka postronnych osób - relacjonowali w rozmowie z FAKT.pl wolsztyńscy mundurowi.

Dziecko nie płakało, a stojąca przy samochodzie matka utrzymywała z nim kontakt wzrokowy. To dawało trochę czasu na otwarcie pojazdu.

- Policjant gotowy był do wybicia jednej z szyb, jednak w tym momencie z pomocą pospieszyli świadkowie zdarzenia. Przy pomocy kija, przez uchyloną szybę auta udało im się wydostać kluczyki, które natychmiast przekazali kobiecie - opisują zdarzenie policjanci.

Dzięki błyskawicznej reakcji świadków wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł