Dziecko - nie upilnowała małej dziewczynki
Źródło: zDrogi.pl

Potrącił 6-letnią dziewczynkę, nie miał tablic i był w kasku. Jest finał historii

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Lipca 2020

Dziecko, które pod koniec czerwca zostało potrącone przez motocyklistę, wyszło z wypadku bez szwanku. Mama dziewczynki uważa jednak, że kierowca zachował się niewłaściwie i powinien zostać ukarany. Sprawca wypadku poruszał się pojazdem bez tablic, co dodatkowo zainteresowało policję.

Pamiętacie głośną historię o motocykliście, który potrącił 6-letnią dziewczynkę? W końcu znalazła swój finał.

Nie upilnowała małej dziewczynki na rowerze. Mama szuka sprawcy na własną rękę i udostępniła nagranieNie upilnowała małej dziewczynki na rowerze. Mama szuka sprawcy na własną rękę i udostępniła nagranieCzytaj dalej

Po wypadku policjanci udostępnili nagranie, na którym widać potrącenie w nadziei, że pomoże to znaleźć sprawcę.

Udało się ustalić dane motocyklisty, który 25 czerwca potrącił 6-letnią dziewczynkę jadącą na rowerze. Po potrąceniu dziecko przewróciło się i przestraszone uciekło na chodnik.

Na zabezpieczonych nagraniach z miejskiego monitoringu i kamery autobusu miejskiego policjanci zauważyli, że mężczyzna poruszał się pojazdem bez tablicy rejestracyjnej. Ponadto miał kask, co uniemożliwiało jego identyfikację. Śledztwo zostało więc umorzone.

Figle w aucie - Czy grozi za nie mandat? Wbrew pozorom to nie takie oczywisteFigle w aucie - Czy grozi za nie mandat? Wbrew pozorom to nie takie oczywisteCzytaj dalej

- Choć czynności wyjaśniające w tej sprawie zostały na tym zakończone, olsztyńscy policjanci w dalszym ciągu pracowali nad ustaleniem tożsamości osoby siedzącej za kierownicą jednośladu. Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane na portalach społecznościowych, na naszej stronie internetowej oraz stronach wielu redakcji - mówi w rozmowie z tvn24.pl sierżant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Po opublikowaniu nagrania do policjantów zaczęło napływać wiele zgłoszeń, które funkcjonariusze weryfikowali. Udało się!

- Wkrótce policjanci dotarli do motocykla, który był zaparkowany w jednym z podziemnych garaży na terenie Olsztyna, a następnie do kierowcy jednośladu. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Olsztyna - mówi Jurkun.
Mężczyzna został przesłuchany i złożył policjantom obszerne wyjaśnienia.

Dziecko potrącone przez motocyklistę. 36-latek nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla. Ponadto jego pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej.

Dzisiaj grzeje:

1. Wielkie kontrole policyjne na weselach? Poznaliśmy prawdę, nikt o niej głośno nie mówił
2. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie
3. Jedno ziarenko może zabić. 4-latek trafił do szpitala z silnym zatruciem

- 36-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie bez uprawnień oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że bezpośrednio po tym, jak potrącił 6-latkę, zatrzymał się i sprawdził, czy nie potrzebuje ona pomocy, po czym odjechał - informuje w rozmowie z tvn24 Jurkun.

Wniosek o ukaranie mężczyzny trafił już do sądu. 36-latkowi grozi grzywna w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna może otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Sześciolatce na szczęście nic poważnego w zdarzeniu się nie stało. Sprawca odjechał przed przyjazdem policji.

Dziecko nie miało czasu na reakcję. Motocyklista „wyskoczył pomiędzy samochodami”, które się zatrzymały przed przejściem dla pieszych.
- Podziękowania należą się mieszkańcom Olsztyna oraz mediom - społeczne zaangażowanie przyczyniło się do ustalenia sprawcy zdarzenia drogowego. Powszechne zainteresowanie identyfikacją sprawcy potrącenia pokazało, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na agresywne oraz niebezpieczne zachowania na drodze - dodaje policjant.

Zobacz także:

1. Anna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasne
2. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle
3. Kierowco, uważaj. Nowa metoda złodziei samochodów. Czy można się przed nią obronić?
4. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
5. Koszmarny wypadek. Ten kierowca zbyt dosłownie wziął słowa na rondzie prosto
6. Gdzie za OC zapłacisz najwięcej? Zdradzamy, gdzie szczególnie warto porównywać oferty
7. 1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł