ZDrogi.pl
Śląska Policja

Śląska Policja

Dramatyczna utrata panowania nad motocyklem. Jednoślad uderzył w barierki - Wideo

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Sprzyjające warunki, w tym także piękna majowa pogoda powodują, że na polskich drogach można zaobserwować zdecydowanie więcej motocyklistów. Niestety, ale są oni ofiarami zatrważającej liczby groźnych zdarzeń drogowych. Większość z nich kończy się w najgorszy możliwy sposób.

Nadmierna prędkość, brak odpowiedniego skupienia oraz brawura, to główne z czynników, które są odpowiedzialne za zdecydowaną większość wypadków. Czarną serię, jeśli chodzi o incydenty z udziałem motocyklistów, odnotowuje się w województwie śląskim.

Niestety, ale policyjne statystyki są zatrważające. W ciągu ostatnich 5 dni, na śląskich drogach doszło do 3 koszmarnych wypadków. Ich bilans daje do myślenia. Zginęły 2 osoby, a 2 odniosły bardzo poważne obrażenia.

Idealnym przykładem może być incydent, który miał miejsce DW 911 łączącej Bytom z Piekarami Śląskimi. W niedzielne popołudnie 43-letni motocyklista stracił panowanie nad swoich motocyklem i z impetem wjechał w barierki.

W momencie zdarzenia, wraz z mężczyzną podróżowała 43-letnia pasażerka. Oboje trafili do najbliższej placówki medycznej.

Poniższe nagranie przedstawia moment tego przerażającego zdarzenia. Widać na nim, jak motocykl uderza w barierki ochronne. Dwie osoby wylądowały na jezdni. Jedynie refleks autora nagrania uchronił ich przed drastyczną śmiercią pod kołami osobówki.

Warto podkreślić, że 2 dni wcześniej, praktycznie w tym samym miejscu, śmierć na miejscu poniósł 41-letni motocyklista. Czarna seria zebrała swoje żniwo dwa dni później w Gliwicach, gdzie doszło do potwornego incydentu z udziałem 55-letniego motocyklisty.

Polska policja apeluje do motocyklistów o zachowanie zdrowego rozsądku oraz odpowiedniego skupienia podczas jazdy. Nie jest tajemnicą, że nawet najmniejszy błąd, może skończyć się w tragiczny sposób. Poniższe nagranie jest tego idealnym odzwierciedleniem.

Źródło: Śląska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >