Donald Trump wzywa do bojkotu Goodyear'a
Źródło: YouTube: Doctor Soles11

Donald Trump wezwał do bojkotu opon Goodyeara. Poszło o czapki z daszkiem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
20 Sierpnia 2020

Donald Trump to postać kontrowersyjna. Tym razem jednak wydaje się mieć sporo racji. Wszystko dlatego, że firma zabroniła pracownikom nosić czapki "Make America Great Again” ze względu na ich polityczność. Zezwolono natomiast nosić nakrycia głowy z logo „Black Lives Matter”.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump właśnie wezwał do bojkotu amerykańskiego giganta oponiarskiego - Goodyeara, którego świetnie znamy również w kraju nad Wisłą.
Poszło o czapki z napisem „Make America Great Again”.

Czapki „MAGA” to znak rozpoznawczy Trumpa. Nakrycia głowy robiły furorę w czasie jego kampanii prezydenckiej 4 lata temu. Zwolennicy Donalda chętnie chodzą w nich do dzisiaj.
Sam Trump chętnie pojawia się w nich na wiecach.

Donald Trump wzywa do bojkotu koncernu Goodyear. O co poszło?

Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazemZdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazemCzytaj dalej

Donald Trump - "Nie kupujcie opon Goodyeara. Ogłosili ban na czapki MAGA. Kupujcie lepsze opony za znacznie mniej!"

Czapki stały się punktem zapalnym konfliktu pomiędzy głową USA a producentem opon. Wszystko dlatego, że firma zabroniła pracownikom nosić czapki "Make America Great Again” ze względu na ich polityczność. Zezwolono natomiast nosić nakrycia głowy z logo „Black Lives Matter”.

Prezydent oświadczył wprost: „Nie kupujcie opon Goodyeara. Ogłosili ban na czapki MAGA. Kupujcie lepsze opony za znacznie mniej!”.

Wszystko dlatego, że pracownicy giganta oponiarskiego nie mogą nosić ubrań powiązanych z polityką. Koncern poprosił pracowników, aby nie mieszali oni polityki z miejscem pracy. Miało to prowadzić do wielu konfliktów.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby jeden z pracowników firmy nie zamieścił w sieci slajdu, pochodzącego z firmowych materiałów szkoleniowych, na którym przedstawiano przykłady tego, co jest akceptowalne, a co nie.

Donald Trump to postać kontrowersyjna. Tym razem jednak wydaje się mieć sporo racji.

Co ciekawe jako akceptowalne pojawiły się symbole Black Lives Matter (BLM) i Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender Pride (LGBT). Z drugiej strony, jako niedopuszczalne, wymieniono: Blue Lives Matter (wspierające policję), All Lives Matter, Make America Great Again oraz wszelkiego rodzaju odzież zawierająca slogany polityczne i polityczne materiały.

Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimiMandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimiCzytaj dalej

„Wczoraj Goodyear stał się tematem rozmów, które doprowadziły do powstania błędnych wyobrażeń na temat naszych zasad i naszej firmy. Dla tych, którzy nie są tego świadomi, szeroko rozpowszechniony obraz wywołał silną reakcję i chcieliśmy skorzystać z okazji, aby przedstawić ważny kontekst wizualny i naszej polityki. Wspomniana grafika nie została stworzona ani rozpowszechniona przez firmę Goodyear, ani nie była częścią zajęć szkoleniowych z zakresu różnorodności” – oświadczył prezes firmy.

Sekretarz prasowa Białego Domu, Kayleigh McEnany, potępiła koncern ze względu na promowanie „pewnych ideologii” oraz zakazywanie innych.

Oskarżyła również firmę o hipokryzję za wspieranie ruchu Black Lives Matter, ale nie wspieranie policji, skoro Blue Lives Matter jest w firmie nie do przyjęcia.

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
2. Ogromna tragedia na S8. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wprawiają w osłupienie
3. Jeden z najpopularniejszych w Polsce mandatów drogowych zostanie zniesiony. To koniec kar, kierowcy świętują
4. Przejechała egzaminatora w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Czeka ją surowa kara
5. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
6. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”

Następny artykuł