Karetka Pogotowia
Źródło: Onet.pl

Dla żartów powiadomiła służby pogotowia, że ma objawy koronawirusa. Została ukarana

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Marca 2020

Nie wszyscy ludzie, traktują epidemie wirusa SARS-Cov2 zbyt poważnie. W sobotę jedna z mieszkanek wielkopolskiego Swarzędza postawiła na nogi lokalne służby medyczne w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem

W czasie epidemii dla żartów wezwała karetkę pogotowia. Twierdziła, że jest zakażona koronawirusem

Koronawirus jest realnym zagrożeniem, z którym walczy praktycznie cały świat. Nie każdy jednak zdaje Sobie sprawę z powagi sytuacji. W sobotnie popołudnie jedna z mieszkanek wielkopolskiego Swarzędza zawiadomiła pogotowie, mówiąc, że może być zakażona koronawirusem. Skarżyła się na wysoką temperaturę oraz kaszel, które są jednymi z objawów Covid-19. Po przyjeździe specjalnie wyposażonej jednostki okazało się, że zgłaszającej nie ma nawet w domu. Zdecydowała się pójść na zakupy. Ostatecznie kobieta przyznała się, że jedynie żartowała i tak naprawdę jest zdrowa.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy kobieta bezzasadnie wzywała służby

Jako pierwszy o tej kuriozalnej sprawie poinformował lokalny portal swarzedz24.pl. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji wyjaśnił, że to nie pierwszy raz, gdy kobieta wzywała służby bez uzasadnionego powodu, w przeszłości również była karana licznymi mandatami. Także w tej sytuacji nie ustrzegła się kary. Nieodpowiedzialna mieszkanka otrzymała mandat w wysokości 500 złotych. Całą sytuacją wzburzony był również komendant ze Swarzędza, który zapowiedział, że jeżeli podobna sytuacja jeszcze raz się powtórzy, to policja wystąpi w tej sprawie do sądu. My ze swojej strony apelujemy o rozwagę i mamy nadzieję, że podobne historie nie będą mieć już miejsca.

Następny artykuł