Diesel może być bardzo niebezpieczny
Źródło: TVP info

Diesel śmiertelnie niebezpieczny? Badania naukowców nie pozostawiają żadnych złudzeń

Piotr DutkaPiotr Dutka
31 Lipca 2020

Zbyt długa ekspozycja na działanie spalin z oleju napędowego może być szalenie niebezpieczne. Według nowych, kompleksowych badań naukowców, Diesel może powodować groźne choroby. Naukowcy testowali szkodliwość paliwa na jednym z gatunków ryb, których mózg reaguje podobnie do naszego.

Diesel jest śmiertelnie niebezpieczny? Niepokojące badania naukowców. Ekolodzy zacierają ręce.

Naukowcy zszokowali cały świat. Wielokrotnie powtarzano badania dotyczące wpływu spalin paliwowych na człowieka. Jednak nowe dane przekazane przez naukowców z Uniwersytetu UCLA, wskazują, że spaliny mogą aktywnie wpływać na funkcjonowanie ludzkiego mózgu.

Opinia ekspertów może szokować. Według przeprowadzonych badań, regularnie wystawianie się na działanie spalin Diesla znacząco zwiększa poziom białka alfa-synukleiny w mózgu, co prowadzi do choroby Parkinsona. Warto podkreślić, że badanie wykonano na rybie Danio Pręgowany, ponieważ ich mózgi reagują podobnie do naszych.

Kierowco, uważaj. Nowa metoda złodziei samochodów. Czy można się przed nią obronić?Kierowco, uważaj. Nowa metoda złodziei samochodów. Czy można się przed nią obronić?Czytaj dalej

Naukowcy nie mogli przeprowadzić dokładnego eksperymentu na ludziach. Jednakże, byli w stanie przetestować wpływ spalin z silników Diesla na komórki ludzkie. Zauważyli podobne wyniki jak u Danio pręgowanego. Kontakt z chemikaliami zawartymi w spalinach utrudniała regenerację nowych białek.

Podsumowując można przytoczyć opinie światowego autorytetu. Ogólnie rzecz biorąc, ten raport pokazuje wiarygodny mechanizm, dlaczego zanieczyszczenie powietrza może zwiększać ryzyko choroby Parkinsona– powiedział dr Bronstein, który nadzorował całość badań.

Zobacz także;

1. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

2. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle

3. Koszmarny wypadek. Ten kierowca zbyt dosłownie wziął słowa na rondzie prosto

4. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

5. Cztery razy zdawał test na prawo jazdy za kolegę. Usłyszał zarzuty

Następny artykuł