Ciągnik stanął w płomieniach podczas prac drogowych przy odśnieżaniu.
Źródło: Facebook / OSP Strzeszkowice Duże

Odśnieżał drogi ciągnikiem. Mogło dojść do tragedii

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Stycznia 2021

Ciągnik stanął w płomieniach podczas prac drogowych. W trakcie odśnieżania dróg pług śnieżny nagle się zapalił. Na miejsce szybko przybyli strażacy, którym udało się ugasić płomienie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Ciągnik z pługiem, którym odśnieżane były drogi 27 stycznia 2021 roku, na Lubelszczyźnie nagle stanął w ogniu.

Trudno sobie wyobrazić bardziej nietypowe połączenie - jednak w czasie prac przy odśnieżaniu ciągnik nagle zaczął się palić. Pożar został opanowany przez strażaków z OSP Strzeszkowice Duże.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Radawczyk Kolonia Pierwsza, w gminie Niedrzwica Duża.

Jeszcze przed świtem, około godziny 4:00 straż pożarna ze Strzeszkowic Dużych otrzymała zgłoszenie dotyczące płonącego ciągnika. Strażacy z OSP Strzeszkowice Duże ruszyli na pomoc traktorzyście. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że sytuacja wygląda dość poważnie.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Ciągnik marki John Deere, do którego był dołączony z przodu pług śnieżny, stał w ogniu. Kierowcą pojazdu był pracownik gminy, który wykonywał dla niej usługi komunalne.

O niebezpiecznym zdarzeniu poinformowało OPS Strzeszkowice Duże za pośrednictwem ich profilu na portalu Facebook. Jak podaje źródło, na płonący pojazd zostały podane dwa prądy wody, które na szczęście opanowały niebezpieczną sytuację. W zdarzeniu najbardziej ucierpiała kabina ciągnika, która w znacznej części została strawiona przez pożar. Co było przyczyną zapłonu, ustalą przez odpowiednie służby.

Na facebookowym profilu OSP Strzeszkowice Duże napisano:

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar kabiny ciągnika rolniczego świadczącego usługi odśnieżania dróg gminnych. Na źródło pożaru podane zostały dwa prądy wody. W działaniach uczestniczył również ciężki zastęp z JRG Bełżyce oraz patrol policji. Do koszar powróciliśmy po godzinie 5."

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł