ZDrogi.pl
KPP Wysokie Mazowieckie

KPP Wysokie Mazowieckie

Chcieli w sprytny sposób wykiwać policjantów. Obaj wpadli w gigantyczne tarapaty

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Do nietypowej kontroli drogowej doszło w miniony weekend w Wysokiem Mazowieckiem. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym według zgłoszenia poruszał się nietrzeźwy kierowca. Okazało się, że wraz z pasażerem chcieli wykiwać interweniujących mundurowych.

Kreatywność niektórych kierowców jest po prostu zaskakująca. Może o tym świadczyć poniższy incydent, który miał miejsce w sobotni wieczór w Wysokiem Mazowieckiem.

W sobotni wieczór lokalni mundurowi podczas rutynowego patrolu otrzymali niepokojące zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który przemieszcza się w ich kierunku czarnym volkswagenem. Policjanci niezwłocznie postanowili zatrzymać nierozważnego zmotoryzowanego. Jak się później okazało, byli świadkami nietypowej sytuacji.

Gdy dojechali do okolicznego ronda, natrafili na podejrzany samochód. Od razu wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nie zrobił tego od razu, a jedynie zwolnił.

Będąc na ulicy Przechodniej, policjanci zauważyli, że w pewnym momencie kierowca osobówki przesiada się na tylną kanapę, natomiast jego miejsce zajmuje pasażer.

OSP Szczutowo

Potworne zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu

CZYTAJ DALEJ

Okazało się, że dwaj koledzy byli kompletnie pijani. 29-letni mężczyzna, który siedział na miejscu kierowcy, wydmuchał ponad promil, dodatkowo nie mając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Co ciekawe, 28-latek, który szybko ewakuował się z miejsca kierowcy miał w swoim organizmie przeszło pół promila alkoholu. Sprawdzenie bazy danych dało policjantom jasną odpowiedź, dlaczego chciał zataić fakt, że to on prowadził pojazd. Okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz nieodpowiedzialni mężczyźni wpadli w poważne tarapaty. Nie jest tajemnicą, że prowadzenie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei kierowanie po alkoholu w okresie obowiązywania sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wysokie Mazowieckie

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >