ZDrogi.pl
Pijany kierowca został przebadany alkomatem

zDrogi.pl

Chciał udowodnić dziewczynie, że nie pije. Stracił prawo jazdy i partnerkę

23 Listopada 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Młody mężczyzna, chcąc udowodnić swojej partnerce, że jest trzeźwy i nie ma problemów z nadużywaniem alkoholu i jest trzeźwy, pojechał z nią komisariat i zażądał badania trzeźwości. Wynik badania raczej go zaskoczył - mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy i, przy okazji, z dziewczyną.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na komisariacie w Pawłowicach na Śląsku. Do dyżurnego zgłosił się 26-letni kierowca, któremu towarzyszyła partnerka. Mężczyzna, zmęczony oskarżeniami o nadużywanie alkoholu, postanowił udowodnić lubej, że nie ma żadnego problemu i poddać się przy niej badaniu trzeźwości.

Warto przy tym podkreślić, że na miejsce przyjechał samochodem - święcie przekonany, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Zgodnie z żądaniem kierowcy, policjant poddał go badaniu trzeźwości... którego wynik musiał, delikatnie mówiąc, zaskoczyć 26-latka. W organizmie mieszkańca powiatu pszczyńskiego wykryto pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a rozczarowana dziewczyna opuściła samotnie komisariat.

Młody kierowca popełnił wykroczenie, ale niewiele brakowało, a sytuacja skończyłaby się znacznie gorzej. Zgodnie z przepisami, gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi (czyli zawartość ta jest równa lub niższa niż 0,25 mg w 1 dm³ wydychanego powietrza) to popełnia on wykroczenie.

Jeśli zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila alkoholu we krwi (czyli zawartość alkoholu przekracza 0,25 mg w 1 dm³ wydychanego powietrza) kierowca popełnia przestępstwo, które zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: interia.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >