Ceny Paliw idą w górę
Źródło: epetrol.pl

Ceny paliw pójdą w górę? Eksperci nie mają wątpliwości

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Sierpnia 2020

Końcówka lipca stała pod znakiem minimalnych zmian cen paliw. Taki stan rzeczy był spowodowany w głównej mierze przez niewielkie ruchy cenowe w hurcie. Według ekspertów zmiany cen paliw będą niewielkie, pomimo taniejącego surowca w rafineriach.

Ceny paliw pójdą w górę? Wakacyjny szczyt dopiero przed nami?

W ostatnim tygodniu lipca mogliśmy być świadkami korekty cen paliw, oferowanych przez krajowe rafinerie. Niestety, ale obserwowane spadki, mogą w ogóle nie wpłynąć na cenę paliw na polskich stacjach.

Według specjalnego raportu portalu e-petrol.pl z 29 lipca wynika, że jedynie ceny obu benzyn zanotowały wzrost o 1 i 2 grosze na litrze. W zakończonym tygodniu za popularną 95 trzeba było zapłacić odpowiednio 4,33 zł/l, a 4,66 zł/l za odmianę Pb98.

Wideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąWideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąCzytaj dalej

Za Diesla nadal zapłacimy 4,27 zł/l a za autogaz jedynie 1,99zł. Warto podkreślić, że ten rodzaj paliwa od początku tego miesiąca podrożał jedynie o 3 grosze za litr.

Ważnym aspektem składającym się na ostateczną cenę tankowanego paliwa jest marża detaliczna, która jest dodawana do ceny ostatecznej przez sprzedawców. W te wakacje nie będą oni mogli mówić o odpowiednim zarobku. W lipcu marża na litrze benzyny 95 wynosiła minus 5 groszy, na dieslu 2 grosze.

Zobacz także:

1. Porsche wspiera ideę LGBT+. Przekazało niezwykły prezent. Internet jest podzielony

2. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

3. Figle w aucie - Czy grozi za nie mandat? Wbrew pozorom to nie takie oczywiste

4. Wideo - Koszmarny wypadek. Po tym zderzeniu Tesla Model X dosłownie wystrzeliła w powietrze

5. Leciwy maluch „wpadł” w ręce policji. Starszy Pan musiał się gorzko tłumaczyć

Następny artykuł