Ceny Paliw idą w górę
Źródło: zdrogi.pl

Ciąg dalszy podwyżek na polskich stacjach. Ceny paliw nie zachwycą polskich kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Sierpnia 2020

Okres wakacyjny w pełni, więc czas na kolejne podwyżki na stacjach paliw. Okres pandemii minął więc i ceny powróciły do dawnej, szarej rzeczywistości. Nowe ceny odczują szczególnie właściciele samochodów z silnikiem Diesla.

Ceny paliw idą w górę. Polscy kierowcy nie będą zadowoleni.

Aktualnie za litr Diesla średnio płacimy 4,36 zł. Klasyczna 95 jest nieco droższa. W tym przypadku musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 4,41 zł. Najtańszy jest tradycyjnie i niezmiennie autogaz, za który średnio musimy zapłacić 1.99 zł.

Prognozy ekspertów oraz analityków nie są pozytywne. W każdym tygodniu ceny paliw sukcesywnie idą w górę. Średnio obserwujemy cotygodniową podwyżkę cen Diesla na poziomie 5 groszy. Jeżeli mowa o benzynie, tutaj wzrost nie jest aż tak dynamiczny i wynosi 3 grosze na tydzień. Cena LPG jest bardzo stabilna i formuje się na stałym poziomie.

Tragiczny wypadek. Zderzenie dwóch busów. Zginęło 5 osób w tym czworo dzieciTragiczny wypadek. Zderzenie dwóch busów. Zginęło 5 osób w tym czworo dzieciCzytaj dalej

Jeżeli chodzi o miejsca, gdzie paliwo jest najtańsze, tutaj sytuacja jest bez zmian. Regionem, który lideruje pod względem najniższych cen, jest Górny Śląsk. Jeżeli chodzi o autogaz, lider wędruje do Wielkopolski. Najdrożej jest natomiast na Opolszczyźnie i w województwie zachodniopomorskim.

Zobacz także:

1. Wideo - Kompletnie pijana kobieta mknęła do pracy 169 km/h. Zdążyła wyprzedzić policyjny radiowóz

2. Zenek Martyniuk kupił nowego Mercedesa. Cena? Powala na kolana

3. Tragiczny wypadek. Bus z pracownikami dosłownie wbił się w TIR-a. Zginęły dwie kobiety

4. Wideo - Przerażający wypadek. Kierowca samochodu dostawczego wjechał wprost pod rozpędzony pociąg

5. Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Nie żyje jedna osoba, dziesiątki rannych

Następny artykuł