Ceny paliw
Źródło: zdrogi.pl

Ceny paliw na polskich stacjach pójdą w dół? Czego można spodziewać się w najbliższych tygodniach

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Listopada 2020

Ceny paliw to niezwykle interesujący temat, który elektryzuje każdego kierowcę. Chęć oszczędności jest jednym z głównym aspektów, które mają wpływ na wybór Polaków jeśli chodzi o kwestię tankowania na różnych stacjach. Niektórzy tankują tam gdzie występują atrakcyjne ceny.

Ceny paliw pójdą w dół? Czy w najbliższym czasie można spodziewać się obniżek? Co powoduje ewentualne spadki oraz czy będą one trwałym zjawiskiem? Eksperci nie mają żadnych wątpliwości.

Każdy z nas chciałby, żeby ceny na polskich stacjach były niskie, a tankowanie przyjemne. Niestety, o cuda w naturze bardzo ciężko, aczkolwiek najbliższy czas będzie stać pod znakiem obniżek na polskich stacjach.

Mijający tydzień przyniósł kilkugroszowe spadki średnich detalicznych cen oleju napędowego i benzyny. Zmianom towarzyszyły podwyżki w rafineriach, które mogą uniemożliwić dalsze obniżki przy dystrybutorach.

Dzisiaj grzeje:

1. Nietrzeźwy Ukrainiec uciekał przed kierowcą lawety, którą wcześniej wezwał. Powód odbiera mowę

2. Kinga Rusin rzuciła wszystko i spakowała walizki. Gwiazda TVN przeprowadziła się do miejsca, które tłumnie odwiedzane jest przez setki wczasowiczów

3. Porsche z ogromną siłą wjechało w karetkę. Przewoziła pacjenta z koronawirusem - Wideo

Według BM Reflex, ceny paliw powinny się ustabilizować. Z komentarza ekspertów oraz analityków, ostatnie podwyżki cen paliw w hurcie powinny zatrzymać spadki cen na stacjach benzynowych.

Kolejny tydzień listopada przyniósł nam dalszy spadek cen na stacjach paliw. Średnie ceny paliw kształtują się następująco: benzyna bezołowiowa 95 - 4,40 zł/l, co oznacza spadek w skali tygodnia o 4 gr/l, benzyna bezołowiowa 98 - 4,72 zł/l, spadek o 3 gr/l, olej napędowy - 4,30 zł/l, spadek o 3 gr/l, autogaz - 2,10 zł/l, spadek o 1 gr/l.

Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoBliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - WideoCzytaj dalej

W analogicznym okresie 2019 roku, polscy kierowcy za benzyną bezołowiową płacili więcej średnio o 52 gr/l, za olej napędowy o 66 gr/l jedynie ceny autogazu były średnio 3 gr/l niższe niż obecnie. Taka sytuacja spowodowana jest pandemią koronawirusa Covid-19.

Aktualnie najwyższe ceny benzyn występują w województwie kujawsko-pomorskim i opolskim, w przypadku cen klasycznej 95 średni poziom cen wynosi tu 4,47 zł/l. Olej napędowy wciąż najdroższy pozostaje w województwie mazowieckim, gdzie średnio za litr tego paliwa kierowcy muszą zapłacić 4,37 zł/l. Z kolei autogaz jest najdroższy w województwie mazowieckim i zachodniopomorskim, gdzie za litr LPG płacimy średnio 2,14 zł.

Zobacz także:

1. Kazałaby 13-latce po gwałcie urodzić dziecko, nawet niepełnosprawne. Kolejny pseudoautorytet z TikToka

2. Polska miss Euro nago pod prysznicem. Piękność nie daje o sobie zapomnieć, co za kształty (FOTO)

3. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach

4. Rekordowo pijany kierowca uciekał swoim maluchem. Na alkomacie zabrakło skali - Wideo

5. Rozlał na stacji benzynę i ją dla zabawy podpalił. Policja udostępniła nagranie

6. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie

7. Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ze świętym patronem i cudownym medalikiem

Następny artykuł