ZDrogi.pl
Ceny paliw

zdrogi.pl

Ceny paliw na polskich stacjach pójdą w dół? Czego można spodziewać się w najbliższych tygodniach

13 Listopada 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Ceny paliw to niezwykle interesujący temat, który elektryzuje każdego kierowcę. Chęć oszczędności jest jednym z głównym aspektów, które mają wpływ na wybór Polaków jeśli chodzi o kwestię tankowania na różnych stacjach. Niektórzy tankują tam gdzie występuj

Ceny paliw pójdą w dół? Czy w najbliższym czasie można spodziewać się obniżek? Co powoduje ewentualne spadki oraz czy będą one trwałym zjawiskiem? Eksperci nie mają żadnych wątpliwości. 

Każdy z nas chciałby, żeby ceny na polskich stacjach były niskie, a tankowanie przyjemne. Niestety, o cuda w naturze bardzo ciężko, aczkolwiek najbliższy czas będzie stać pod znakiem obniżek na polskich stacjach. 

Mijający tydzień przyniósł kilkugroszowe spadki średnich detalicznych cen oleju napędowego i benzyny. Zmianom towarzyszyły podwyżki w rafineriach, które mogą uniemożliwić dalsze obniżki przy dystrybutorach.

Według BM Reflex, ceny paliw powinny się ustabilizować. Z komentarza ekspertów oraz analityków, ostatnie podwyżki cen paliw w hurcie powinny zatrzymać spadki cen na stacjach benzynowych.

Kolejny tydzień listopada przyniósł nam dalszy spadek cen na stacjach paliw. Średnie ceny paliw kształtują się następująco: benzyna bezołowiowa 95 - 4,40 zł/l, co oznacza spadek w skali tygodnia o 4 gr/l, benzyna bezołowiowa 98 - 4,72 zł/l, spadek o 3 gr/l, olej napędowy - 4,30 zł/l, spadek o 3 gr/l, autogaz - 2,10 zł/l, spadek o 1 gr/l.

W analogicznym okresie 2019 roku, polscy kierowcy za benzyną bezołowiową płacili więcej średnio o 52 gr/l, za olej napędowy o 66 gr/l jedynie ceny autogazu były średnio 3 gr/l niższe niż obecnie. Taka sytuacja spowodowana jest pandemią koronawirusa Covid-19.

Aktualnie najwyższe ceny benzyn występują w województwie kujawsko-pomorskim i opolskim, w przypadku cen klasycznej 95 średni poziom cen wynosi tu 4,47 zł/l. Olej napędowy wciąż najdroższy pozostaje w województwie mazowieckim, gdzie średnio za litr tego paliwa kierowcy muszą zapłacić 4,37 zł/l. Z kolei autogaz jest najdroższy w województwie mazowieckim i zachodniopomorskim, gdzie za litr LPG płacimy średnio 2,14 zł.

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >